Kupameccsre hangolt az Olimpia

2019.08.11 - 14:57

Erős negyedosztályos ellenfelekkel játszott felkészülési meccseket szombaton az Olimpia MCMXXI csapata, amely szerdán kupafordulón lép pályára.

A Pusztadaróci Recolta nyerte meg a Pálfalvi Unirea által rendezett felkészülési tornát, miután a döntőben tizenegyes rúgásokkal győzte le a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI együttest.

A pettyéni megmérettetés elődöntőjének mindkét találkozóján 2–1-es sikerek születtek. A daróci zöld-fehérek a Luceafărul Decebal ellen nyertek Mândruți és Asztalos góljával, az ellenféltől pedig Mirgheș szépített.

A másik ágon az Olimpia Grigoraș és Puți találataival verték a házigazdákat. Az Unirea szerzett ugyan vezetést Alin Merce góljával, viszont a sárga-kékek egyenlítettek, majd 11-esből szerzett góllal nyertek.

11-esek döntöttek a fináléban is. A rendes játékidőben ugyanis Srepler volt eredményes a szatmáriaktól, míg a Reki egyenlítő gólját Santai jegyezte. 90 perc játékidő után nem változott az állás, így következtek a pontrúgások, ahol a pusztadaróciak 4–3-ra győztek.

A torna kisdöntőjében a Decebal Vlad Bumba góljával 1–0-ra győzött.

Pálfalva egyébként az Unirea Kupa „felvezetőjeként”, csütörtökön megmérkőzött a Rekivel Pusztadarócon, akkor Alin Merce két találatával, illetve Öri Patrick és Hajdu Ricsi egy-egy góljával 4–2-re győztek.

Az Unirea Kupán résztvevő együttesek közül az Olimpiára vár a legnehezebb feladat a közeljövőben: szerdán 17.30 órától a Someșul Stadionban a Román Kupa-selejtező 2. fordulójában a sorozat bihari győztesét, a Liga 3-ban újonc Váradszentmártoni CSC-t fogadják.

Unirea Kupa

Elődöntő: Pusztadaróci Recolta – Luceafărul Decebal 2–1, Pálfalvi Unirea – Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI 1–2.

Kisdöntő: Pálfalvi Unirea – Luceafărul Decebal 0–1.

Döntő: Olimpia MCMXXI – Pusztadaróci Recolta 1–1; 11-es rúgások után: 3–4.