Közvitára bocsátják Nagykároly Integrált Városfejlesztési Stratégiáját, mely eseményre minden érdeklődőt szeretettel várnak. A közvitára február 25-én, 16 órától kerül sor.
Nagykároly Polgármesteri Hivatala, a 2003/52-es, a közigazgatási döntések átláthatóságáról szóló törvény rendelkezéseinek megfelelően közvitára bocsátja Nagykároly Integrált Városfejlesztési Stratégiáját a 2014–2020 közötti időszakra vonatkoztatva. A tervezettel kapcsolatban a lakosság észrevételeit, javaslatait is várják, hiszen lakossági fórumot és közvitát is szerveznek a témához kapcsolódóan. Utóbbiakat február 25-én, 16 órától kezdődően tartják a Nagykárolyi Polgármesteri Hivatal épületében. A közvitára előterjesztett javaslatcsomag a polgármesteri hivatal székhelyén — az 1 Decembrie 1918 utca 40. szám alatt —, a nemzetközi kapcsolatok és európai uniós pályázatíró irodában, valamint a www.municipiulcarei.ro internetes honlapon is elérhető. Észrevételeket és javaslatokat február 25.-én 12 óráig írásban lehet leadni a polgármesteri hivatal iktatójában, a városháza 1-es szobájában, munkanapokon, hétfőtől csütörtökig 8 és 16 óra, pénteken pedig 8 és 13 óra között. Faxon is eljuttathatják javaslataikat az érdeklődők, a 0261–861060-es számon, vagy e-maiben ([email protected]).
A javaslatokat vagy észrevételeket írásban jelző magánszemélyeknek vagy szervezeteknek fel kell tüntetniük, hogy a közmeghallgatásra előterjesztett javaslatcsomag mely részéhez kapcsolódik a megjegyzésük, továbbá a feladás időpontját és a személyes adataikat is fel kell tüntetniük. Az észrevételeket és a javaslatokat a polgármesteri hivatal részéről a civil szféra önkormányzati felelőse, Egli Carmen, a nemzetközi kapcsolatok és európai uniós pályázatíró iroda vezetője fogadja majd.
Az előterjesztett stratégiai tervezet fókuszában a nagykárolyi iskolák, tanintézmények, az egészségügyi intézmények, a lakosság életkörülményeinek javítása, a turizmus fejlesztése és az infrastrukturális feltételek javítása áll.
Szeretnék frissíteni a Republicii és Eliberării lakónegyedek zöldövezetét, s ezen túl a Somos, a városi strand környéke, valamint a Kaplonyi út zöldövezetét, illetve az Avram Iancu-szobor övezetében található parkot is megújítanák. A tanintézmények korszerűsítési kérdései is elsőbbséget élveznek. Az óvodák, bölcsődék, általános és középiskolák nagy része is érintett a fejlesztési programban. A tervben szereplő iskolák nagy részének bővítése, felújítása, két új óvoda építése is szerepel a megvalósításra váró programok sorában. A járóbeteg-rendelőt, a városi kórházat és a sürgősségi szolgáltatások helyszínéül szolgáló épületeket is felújítanák, s megfelelő eszközökkel szerelnék fel azokat. A balneokinetoterápiás kezelések felé is nyitnának a városi kórház szolgáltatásainak keretében.
Állandó gondot jelent a munkahelyteremtés kérdése, így befektetőbarát környezet kialakítása, illetve a beruházások ösztönzése is prioritást élvez a következő időszakban is. A turizmus-fejlesztés már évek óta kiemelt szerepet kap Nagykárolyban, azonban ennek a tematikának a körét igyekeznek még jobban kiterjeszteni. A turisztikai látványosságok körébe bekerülnek a Károlyi-kastély még fel nem újított melléképületei, a víztorony impozáns épülete s több templom is. Az utakra, utcákra, elkerülőutakra vonatkozó tervek sorában helyet kap a Nagykárolyt átszelő főút modernizálása, a Nagykároly útjait tehermentesítő északi elkerülőút kiépítése is.
Tőtős Tímea