Magazin

Közösségépítő otthoni kihívások

2020.04.24 - 16:30

Bár a vesztegzár számos negatívummal jár, az emberek kreativitását még ez sem tudja korlátozni. A személyes kapcsolattartás leginkább az online felületre költözött, az emberek online vagy telefonon tartják a kapcsolatot szeretteikkel, rokonaikkal, barátaikkal. A közösségi oldalakon látható, hogy sokan hívják ki ismerőseiket, barátaikat valamilyen feladat elvégzésére. A játékok segítenek kicsit elviselhetőbbé tenni az otthon töltött időt, segíthetik a napi produktivitásunkat, és nagy mértékben hozzájárulnak a kreativitásunk fejlődéséhez. Természetesen ezek a kihívások nem kötelezőek, mint ahogyan az sem, hogy elvégzésüket követően kihívjunk másokat. A kihívások teljesítésének határideje a legtöbb esetben a vesztegzár vége. Ezen online kihívásokból gyűjtöttünk össze néhányat, amelyekhez bármikor lehet csatlakozni, sőt, akár újakat is ki lehet találni.

A négy fal, 6 húr elnevezésű kezdeményezés leginkább gitárosoknak szól. A kihívás lényege, hogy játsszunk fel egy részt egy dalból, amelyik nagyon inspirál vagy nagyon tetszik, és adjuk tovább a stafétát. A neten terjedő játék igencsak népszerű lett, és rövid időn belül több változata is kialakult, ilyen például a négy fal, egy hangszer kezdeményezés is. A szabályok változatlanok, csupán kiegészítésképpen bármilyen hangszerrel teljesíthető a kihívás.

Bár első hallásra furcsának tűnhet, a költészetet egybe lehet kötni a testmozgással. Az Aktív Vers kihívás tökéletes azok számára, akik szeretik a verseket és a sportot. A játék szabályai nagyon egyszerűek: olvassunk fel egy általunk kedvelt verset, és közben végezzünk hasizomgyakorlatokat, csináljunk fekvőtámaszokat, vagy végezzünk bármilyen tornagyakorlatot, amely számunkra szimpatikus! Ne felejtsünk el videót készíteni, majd továbbadni a stafétát!

A Maradj otthon! kihívás igazi focitudást igényel. Mivel otthon is vannak szabályok, ezért nem tanácsos focilabdát használni a feladat teljesítéséhez, éppen ezért a focilabda alternatívájaként WC-papírral kell teljesíteni. A játék lényege, hogy az említett kellékkel minél több dekázást csináljunk, pár trükkel megfűszerezve. A Maradj otthon! kihívást számos profi sportoló is teljesítette, ki-ki a maga módján. Szórakoztató és látványos is egyben.

Aki szívvel-lélekkel táncol, az valójában imádkozik — ez a mondat foglalja össze a maradj otthon kihívás néptáncos változatát, amely talán az egyik leglátványosabb mindegyik közül. A kihívás egy előadott szilágysági legényes férfitáncból és ehhez kapcsolt más figurákból áll. A feladat teljesítésével a már ismert táncokat gyakorolhatjuk, továbbá új mozdulatokat is elleshetünk az általunk kihívott táncosoktól.

Kallós András