Idén már harmadik ízben mondtak közösen verset, József Attila „Tedd a kezed” című költeményét Szatmárnémeti új központjában a magyar tannyelvű középiskolák diákjai, a magyar költészet napja alkalmából.
A Szatmár Megyei Tanfelügyelőség és a szatmárnémeti LiterArt Egyesület a magyar költészet napja alkalmából ebben a tanévben is versolvasó mozgalmat hirdetett általános és középiskolás diákok számára. A mozgalom célja a magyar költészet napjának méltó megünneplése mellett az volt, hogy a versolvasás minél szélesebb körben terjedjen, a versek olvasata által a poétikai nyelv értelmezése is elérhetővé váljon a líraolvasó diákok számára.
A mozgalom több szakaszban zajlott: az első fordulóban minden magyar tagozaton tanuló Szatmár megyei V-XII. osztályos diák egy verset, a magyar irodalom bármely általa olvasott, megkedvelt versét benevezhette a versolvasó mozgalomba osztályszinten. Az osztály közössége szavazott ezután a legszebb öt versre, melyet továbbjuttat iskolaszintre. A továbbjuttatott legszebb versekből választották ki ezután az iskolák kedvenceit, amit a tanintézményekben elszavaltak a diákok.
A legszebbnek tartott költeményekre a LiterArt Egyesület közösségi oldalán is szavazni lehetett, így találták meg az idei tanévben a diákoknak leginkább tetsző költeményt: József Attila „Tedd a kezed” című versét, amelyet Szatmárnémeti központjában a megyeszékhely három magyar nyelvű középiskolájának tanulói is elmondtak az Északi Színház Harag György Társulatának művészének, Frumen Gergőnek az irányításával.
Amint azt Gál Gyöngyi magyartanártól, szaktanfelügyelőtől, a LiterArt elnökétől megtudtuk, idén is rengeteg gyönyörű verset olvastak a tanulók, a kedvencek között pedig József Attila és Ady Endre költeményei szerepeltek az élen. A második és harmadik legkedveltebb vers, a „Kopogtatás nélkül” és a „Tiszta szívvel” is szintén József Attila költeménye, de nagyon sok szavazat érkezett Ady Endre „A halál rokona” és „Félig csókolt csók”, Radnóti Miklós „Két karodban” és „Tétova óda”, Pilinszky János „Milyen felemás” című verseire is, de szívesen olvasták a mozgalomban Dsida Jenő, Tóth Árpád, Áprily Lajos, Szilágyi Domokos, Reményik Sándor, Szabó Magda, Hervay Gizella és Kosztolányi Dezső költeményeit is.
Bumbuluţ Krisztina