Középiskolás bajnokok a LPS-s lányok

2013.06.09 - 17:11

Hatalmas csatában szerzett bajnoki címet a középiskolás röplabdázó lányok diákolimpiászának döntőjében a Szatmárnémeti Sportlíceum csapata, miután a bukaresti Anghel Saligny Műszaki Szakkollégium együttesét 3–2 arányban győzték le.

Ovidiu Groza edző és testnevelési tanár tanítványai a döntőbe jutásig átgázoltak a mezőnyön, az elődöntőben a marosvásárhelyi Mihai Eminescu Elhivatottsági Líceumot verték 3–0-ra. A fináléban a torna két legerősebb csapata találkozott, így várható volt, hogy egyik együttesnek sem lesz „sétagalopp” az utolsó meccs. Az első szettben a szatmári lányok 16–10-ről zárkóztak fel (18–18), viszont a végjáték a bukarestieké volt (25–20). A folytatás is hasonló izgalmakat hozott, de a sportlícisek már nem engedték ki a vezetést a szett végéig (22–25). A lendület megmaradt a harmadik szettre is, tízre vitték a különbséget (10–16), viszont kissé korán „dőltek hátra”, így az ellenfél felzárkózott (18–18), a hosszabbításban pedig nyerni is tudott (27–25). A mintegy kétszáz fős szurkolóközönség ismét lendületbe hozta a szatmáriakat, akik összeszedték magukat, és a vártnál sokkal könnyebben nyerték a negyedik szettet (14–25), így a ráadás döntött a győztesről. Hasonló izgalmakat hozott az ötödik szett, a bukarestiek 2–6-os állásnál sem adták fel a küzdelmet és felzárkóztak a hajrába (11-11). A vezetést már nem sikerült átvenni, és a lendületbe maradt LPS hozta az utolsó adogatásokat (12–15) és 1 óra 52 perc játékidő után bajnoki címet ünnepelhettek.

„Gratulálok a lányoknak, hiszen nem adták fel a küzdelmet, harcoltak az utolsó pillanatig. Gratulálok Adrian Pricop edzőtársamnak is, hiszen a csapatom nagy része az ő klubjánál, az ADEP SK-nál készül, és nagyon jó munkát végez. A negyedik szettben mutatták meg tudásuk legjavát a lányok” – mondta Groza.

„Ez az első bajnoki címünk a középiskolás röplabdázóknál. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült itthon tartani a kupát” – mondta Ionel Păcurariu, a Sportlíceum igazgatója.

A házigazda Szatmár Megyei Tanfelügyelőség nevében Dumitru Petre szaktanfelügyelő köszönte meg a támogatók segítségét, majd gratulált a döntős csapatoknak, akik remek játékot mutattak a döntő torna utolsó mérkőzésén.

Női röplabda diákolimpiász, középiskolások, döntő

Anghel Saligny Műszaki Szakkollégium, Bukarest – Sportlíceum, Szatmárnémeti 2–3 (25:20, 22:25, 27:25, 14:25, 12:15).

A LPS csapata: Patricia Hebe, Alexandra Mişca, Denisa Mocar, Vaida Beáta, Pop Nikoletta, Molnár Alexandra, Adriana Matei, Ádámcsik Daiana. Testnevelési tanár: Ovidiu Groza.

A végeredmény

1. Szatmárnémeti, 2. Bukarest, 3. Marosvásárhely, 4. Konstanca.

Különdíjak

A legjobb emelő játékos: Isabele Dobra (Bukarest). A legjobb libero: Molnár Laura (Marosvásárhely). A legjobb blokkoló: Laura Dobriceanu (Konstanca). A legjobb lövő: Vaida Beáta (Szatmárnémeti). A torna legjobbja: Diana Cărbuneanu (Bukarest).