Közel kerülhetett volna az éllovashoz a Tasnádi Unirea

2017.11.05 - 10:00

Elszenvedte harmadik vereségét a Liga 3 ötödik csoportjában a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. A 11. fordulóban Lénárdfalvi ACS rondított bele a tasnádiak eddigi pozitívnak mondható mérlegébe.

Marius Botan legényei öt győzelmet és két döntetlent értek el a bajnokság kezdete óta, idegenben pedig elszenvedték második vereségüket a szombati játéknapon. A Máramaros megyei alakulat elleni meccset személyes okok miatt Vădan és Vercean kényszerült kihagyni, Stanciu pedig eltiltás miatt nem léphetett pályára Lénárdfalván. A mérkőzés elsőperceiben Faur szerezhetett volna vezetést a tasnádiaknak, de az Olimpia egykori játékosának labdája célt tévesztett. A 30. percben percben az Unirea baloldala kihagyott, így a lénárdfalviak megszerezték a vezetést. Nyolc perccel később az újabb tasnádi védelmi hibát kihasználva a hazai csapat már kettővel vezetett a félidő hajrájában. Az Unirea szépíthetett volna Faur révén, aki Székely szögletére érkezett remekül, de a befejezés már hagyott kívánnivalót maga után, így a hazia kétgólos előnnyel mehettek pihenni. A második játékrészben az Unirea magabiztosabban játszott, Faur pedig ismét betalálhatott volna, de mivel nem tette, a Szatmár megyeiek egyre veszélytelenebbek lettek az idő előre haladtával, a lénárdfalviak pedig egyre magabiztosabbak, így a hazaiak ráültek az eredményre, és megtartva a 2-0-ás vezetést behúzták a három pontot. A Tasnádi Unirea edzője, Marius Botan lapunknak elmondta, a fiúk nem koncentráltak kellőképpen a három pont megszerzésére, a futballban oly sokat használt klisével élve Botan így nyugtázta a szombati eseményeket: az ellenfél jobban akarta a győzelmet, mint mi. Elárulta, továbbra is gondok vannak az elmaradt fizetéseket illetően, de szkeptikusan megjegyezte, ígéret van rá, hogy november 20-a körül a klub rendezi tartozását a játékosok felé. Az edző szerint az anyagi problémáknak is köze lehet a csapat kevésbé meggyőző teljesítményéhez. Botan ugyanakkor bízik abban, sőt bztos benne, hogy a fiúk a következő meccsre megváltoztatják a hozzáállásukat, és odaadóbban küzdenek majd a pályán. A Tasnádi Unirea a 12. fordulóban az ebben a körben szabadnapos Kudzsiri Metalurgistul csapatát látják vendégül. A tasnádiak győzelem esetén három pontra kerültek volna az éllovas Magyarigeni Performanța csapatához, amely háromgólos győzelmet aratott a Feleki FC otthonában. A forduló leggólgazdagabb mérkőzése Gyulafehérváron zajlott, ahol a helyi Unirea tízet vágott a táblázat utolsó helyén szereplő Vidombáki Viitorulnak.

A Liga 3 ötödik csoportjának hévégi eredményei: Radnóti SK – Kolozsvári Sănătatea 1-1, Gyulafehérvári Unirea – Vidombáki Viitorul 10-0, Feleki FC – Magyarigeni Performanţa 1-3, Lénárdfalvi ACS – Tasnádi Unirea 2-0, Szászrégeni Avântul – Dési Unirea 3-1, Alsógáldi Industria – Kolozsvári CFR II 2-1 A Szászmedgyesi Gaz Metan II – Kolozsvári Universitatea találkozó lapzártánk után ért véget.

A Tasnádi Unirea kezdője a Lénárdfalvi ACS elleni találkozón: Cherecheș – Silaghi Mario, Bălău, Parnău, Székely, Dascăl, Silaghi Raul, Ciul, Cădar, Faur, Nagy. Játszottak még: Chivari, Catună, Bolba, Bákai. Vezetőedző: Marius Botan.