Közel az éremszerzéshez a tőrvívó fiúk

2012.10.03 - 15:48

A Szatmárnémeti SK két sportolója, Dascălu és Trenea zártak a legjobb nyolc között Temesváron. a férfi tőrvívók Román Kupájának egyéni viadalában.

Bogdan Dascălu és Trenea Caius voltak a legközelebb az éremszerzéshez szerdán Temesváron, a férfi tőrvívók Román Kupájának egyéni viadalában. A Szatmárnémeti SK két sportolója a legjobb négy közé jutásért vívott asszót vesztették el, mindketten az Sportklub korábbi versenyzőitől kaptak ki. Dascălu 15–12-re vesztett a Kolozsvári VSK színeiben küzdő Tűzhányi Gerárdtól és az 5. lett, míg Trenea úgy kapott ki 11–15-re Iulian Teacától (Temesvári CSU), hogy a második harmadban még 9–6-ra vezetett. A szatmári végül a 7. lett. „Sajnos kifáradt Caius, és utána már nem tudott kellően koncentrálni” – mondta lapunknak File Attila edző. Teacă egyébként a harmadik, Tűzhányi pedig a negyedik helyen zártak, a fináléban pedig az a két tőrvívó küzdött, akik korábban Lengyel Éva edző felügyelete alatt a Szatmárnémeti Olimpiai Központban készültek. Virgil Sălişcan (Steaua) és Radu Dărăban (Steaua) esetében is megért a munka gyümölcse, ugyanis előbbi a pekingi, utóbbi pedig a londoni ötkarikás játékokra szerzett kvótát. Szerdán, a Román Kupa viadalain Sălişcan az első, Dărăban a második helyen zártak.

A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas tanítványai közül Bodó Benjámin a 11., Mureşan István a 14., Iulian Aldea a 15., Sebastian Flucuş a 16., File Szabolcs a 17., Bartók Alpár pedig a 20. helyen fejezték be a temesvári egyéni küzdelmeket. A Temesvári CSU szatmárnémeti vívója, Teofil Moisuc a 9. lett.

Csütörtökön a csapatversennyel folyatódik a Román Kupa, a trénerek pedig éremszerzésben bíznak.