Közel a feljutás a VSK-nak

2020.08.07 - 07:36

A vártnál könnyebben sikerült megnyernie a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatának a Nagyváradi AC ellen Zilahon megvívott osztályozót, a 3–1-es győzelem pedig azt jelenti, hogy a Ritli Zoltán edzette csapat fél lábbal a C osztályban érezheti magát.

A VSK azzal a tudattal lépett pályára szerda délután, hogy tudta: a szombati, Dési Someşul elleni 0–0 után csak akkor van esélye a feljutásra, ha legyőzi a nagy múltú NAC gárdáját. A szatmáriak ennek szellemében kezdtek, és egy szöglet után Călin Vădan már a 6. percben megszerezte a vezetést (1–0). A folytatásban mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, a VSK részéről Bogdan Nyilvan állt a legközelebb az előny megduplázásához, de akár a nagyváradiak is kiegyenlíthettek volna.

A szünet után ismét bekezdett a VSK, Svarckopf István pedig a 64. percben büntetőből növelte meg csapata előnyét (2–0). Az 1944-ben magyar, 1948-ban román bajnokságot nyert NAC sorsa a 64. percben végleg megpecsételődni látszott, amikor Dobrescu kiállítása miatt emberhátrányba került. Nyilvan aztán a 68. percben bevitte a kegyelemdöfést (3–0) is, Hosu gólja a 78. minutumban (3–1) már csak a szépítésre volt elég.

„Gratulálok a fiúknak a mai győzelemhez. Igazán harciasan küzdöttek. Meggyőződésem, hogy a csoport mindhárom tagja megüti a C osztály szintjét, mi pedig bebizonyítottuk, hogy megérdemeljük a helyünket a harmadosztályban” — fogalmazott a meccs után Ritli.

„A NAC-nak technikás, lendületes játékosai vannak, mi viszont inkább a csapatjátékra építettünk: a pontrúgásokra, letámadásra, kontrákra. Mivel az ellenfél több korábbi meccsünket is dokumentálta, mindent megváltoztattam az eddigi hadrendünkből, ezzel pedig taktikailag megleptük őket” — értékelt a korábbi kiváló hálóőr.

A csoportot jelenleg a VSK vezeti 4 ponttal, a Désnek 1, a NAC-nak pedig 0 pontja van. A harmadik mérkőzést vasárnap vívja egymással a Dés és a NAC. Tekintve, hogy a legjobb csoportmásodikok (legtöbb heten) is helyet kapnak a harmadik osztályban, a VSK gyakorlatilag feljutónak érezheti magát.

VSK – NAC 3–1

Helyszín: Zilah.

Gólszerzők: C. Vădan 5., Svarczkopf 53. (tizenegyesből), B. Nyilvan 68., illetve M. Hosu 78.

A VSK kezdőcsapata: Curileac – Şimon, Ionescu, Ţoca, C. Vădan, R. Ritli, Tincău, Svarczkopf, B. Nyilvan, Chitaş, Portik.

Beálltak: Cadar, Faur, Jakab.

Edző: Ritli Zoltán.

fotó: Bihon.ro

Vívás: Éremeső az Autonet Kupán

Az Autonet Kupa idén is nagyon jól teljesített, és ez nem kerülte el a Román Vívószövetség figyelmét sem. Remek erőfelmérő a gyerek korosztályos bajnokság előtt.