Kovács István hibátlanul vezette a City – Atleti mérkőzést

2022.04.06 - 14:32

Az első félidőben a vendégeket irányították a találkozót: labdabirtoklásban, kapura lövésben és pontosságban egyaránt a papíron esélytelenebb rivális felé nőttek, s ennek kétszer is meglett az eredménye. A 17. percben Andrew Robertson végezhetett el szögletet balról, a labda a kaputól távolodva az ötös előterébe tekeredett, enyhén jobbról Ibrahima Konaté érkezett lendületből és a védőket messze túlugorva 6 méterről a kapu bal oldalába bólintott (0–1). Bő negyed órával később Trent Alexander-Arnold ívelte fel a labdát jobbról, az ötös előterében a hosszún Luis Díaz érkezett, aki a kapu helyett középre fejelt, onnan pedig Sadio Mané egyetlen mozdulatból, 5 méterről gólt szerzett (0–2).
A második játékrész legelején hatalmasat hibázott Konaté, aki középen simán tisztázhatott volna, de luftot rúgott – Darwin Núnez kihasználta az esélyt, ballal átvette, majd 6 méterről, kissé balról, jobbal a hosszú alsóba tekert (1–2). Az utolsó szó azonban az angoloké lett, a végjátékban Díaz eldöntötte a találkozó végeredményét – Naby Keita ugratta ki a leshatárról, kicselezte a kisprintelő kapust, és 10 méterről az üres kapuba helyezett (1–3).
Jürgen Klopp csapata tehát kétgólos előnyből várhatja a jövő szerdai visszavágót.
A nap másiik mérkőzésén a Manchester City 1–0-ra legyőzte odahaza az Atlético Madridot.
A meccs legjobbja viszont Kovács István volt: a nagykárolyi bíró ugyanis hibátlanul vezette végig a mérkőzést, és bár a csapatok játékosai többször is próbára tették a sípmestert 16-oson belüli színészkedéssel, de Kovács sípja néma maradt, és akkor osztott ki sárga lapokat, amikor a játékosok szabálytalanságai már a sportszerűség határát súrolták.
Közben zajlott természetesen a mérkőzés is, viszont első félidőbe semmi feljegyezni nem volt, mivel a City játékosai nem tudták felbontani a spanyolok 5-5-0-s felállását.
A City 73 százalékban birtokolta a labdát; az Atlético nem próbálkozott kapura lövéssel (ez az Opta 2003 óta regisztrált adatai szerint először fordult elő a BL-ben); a hazaiak két védője, Aymeric Laporte (58) és John Stones (56) ketten együtt többet passzoltak sikeresen, mint a teljes vendégcsapat (99).
A fordulás után tíz perc alatt több izgalom volt, mint az egész első félidőben: az Atlético kétszer is ígéretes kontrát vezethetett, a túloldalon pedig Kevin De Bruyne szabadrúgása okozott némi riadalmat a vendégeknél.
Aztán a csereként beállt Phil Foden első labdaérintése gólpasszt ért: négy ember közül ugratta ki nagyszerű De Bruynét, aki az ötös csücskéről a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).
A hajrában a City mindent megtett, hogy ismét betaláljon, de nem sikerült másodszor is feltörnie a spanyol reteszt. Az angol előny így is megvan, az Atléticótól sokkal több kell a visszavágón, ha ott akar lenni a legjobb négy között.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SL Benfica – Liverpool FC 1–3 (0–2)
Gólszerző: Darwin Núnez 49. illetve Konaté 17., Mané 34., L. Díaz 87.

Manchester City FC – Club Atlético de Madrid 1–0 (0–0)
Gólszerző: De Bruyne 70.

P. A., NSO

Négytől Nagykároly is pályára lép a foci Eb-n!

Kovács István nagykárolyi bíró fogja vezetni a Szlovénia és Szerbia közötti találkozót a Németországban zajló Európa-bajnokság csoportkörének csütörtöki játéknapján.
Nagykároly

A nagykárolyi Kovács István is bíráskodik az EURO 2024-en

A nagykárolyi Kovács István mellett további három romániai játékvezető is bíráskodni fog a június 14. és július 14. közötti németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, az EURO 2024-en - közölte kedden honlapján a Román Labdarúgó Szövetség.