Kovács és Faur másodikok

2015.03.02 - 14:05

A Szatmárnémeti VSK cselgáncsozója, Eduard Nicolaescu szerzett bajnoki címet Nagyváradon.

Négy érem a szatmárnémeti cselgáncsozók mérlege Nagyváradon a 23 éven aluli cselgáncsozók bajnokságán. Ebből hármat szállítottak a Szatmárnémeti Unio SK sportolói. A Terely Mihály, Czerlau Doina, Ramona Igna–Pal edzőhármas tanítványai közül Mihaela Faur a 78 kilogrammosok küzdelmében állhatott a dobogó második fokára. Bajnoki ezüstérmet szerzett Kovács Dóra is. A 70 kilósok megmérettetésén a szatmárudvari születésű lány közel állt a bajnoki cím megszerzéséhez, de végül sídóval vesztett ellenfelével szemben. Kovács Dóra jó teljesítménye viszont ismét meggyőzte a ploieşti-i egyesületet, hogy meghívja őt a felnőttcsapatban, amely ezen a hétvégén Szatmárnémetiben, a Both Katalin Sportteremben fog éremért küzdeni.

Az Unio SK fiú cselgáncsozója, Cristian Şereş a 60 kilósok között zárt a harmadik helyen.

A bajnoki címet a Szatmárnémeti VSK sportolója Eduard Nicolaescu hozta. A 73 kilósok aranyérmese hétvégén Svájcban felnőtt Európa Kupa–viadalom lép majd tatamira.