Korszerűsített sportbázison rendezik a tenisztornát

2013.07.08 - 16:54

Négy kategóriában már győztest hirdetettek a 39. Szatmárnémeti Kupa országos korosztályos tenisztornán. A Sănătatea Sportklub versenyzői eddig egy arany– és egy bronzérmet szereztek.

Ariana Ţimerman az első szatmárnémeti teniszező, aki aranyérmet szerzett a Szatmárnémeti Kupa országos verseny 39. kiírásában: a Sănătatea SK sportolója a 12 éves lányok versenyét nyerte meg, miután a nagyváradi Daria Julát győzte le a döntőben. Tóth Xenia edző tanítványai közül Mihai Lungu állt még dobogóra, ő a 10 éves fiúk viadalában a harmadik lett.

Mint arról beszámoltunk, a torna szombaton kezdődött a szatmárnémeti régi strand mellett levő Sănătatea Sportbázison, ahol az elmúlt hetekben jelentős korszerűsítéseket végeztek: felújították az irodahelyiségeknek és öltözőknek helyet adó épületet és a teniszpályákat körülvevő kerítéseket, lefestették a tribünt, egy minikosárlabda–pályát építettek és füvesítettek. A Szatmárnémeti Kupán eddig négy kategóriában hirdetettek győztest (10 és 12 éves lányok és fiúk), kedden a 14 és 16 éves lányok és fiúk versenyében, illetve a 14 évesek páros viadalában rendezik a döntőket.

A bukaresti Iulian Cavarnali versenybíró, a román szövetség küldötte egyébként úgy véli, hogy a szatmárnémeti torna szintvonala jelentősen nőtt, ezt bizonyítja, hogy idén mintegy 80 teniszező nevezett a versenyre. „Szatmárnémetiben hagyománya van a tenisznek, ezért a helyi önkormányzatnak is oda kell figyelni erre a sportágra. Több támogatásra lenne szükség, fel kell karolni ezeket a sportolókat, akik az elmúlt évek folyamán jó eredményeket értek el a hazai bajnokságokban is” – mondta Cavarnali, aki versenybíróként 1987 óta állandó résztvevője a Szatmárnémeti Kupának.