Belföld

Környezetvédelmi minisztérium: vulkánihamu-felhő vonul át vasárnaptól Románia felett

2021.09.26 - 14:39

Az Országos Meteorológiai Szolgálathoz (ANM) az Európai Unió Copernicus Légkörfigyelő Szolgálatától beérkezett információk szerint az elmúlt napokban Európa déli és nyugati részén a kén-dioxid koncentrációja a teljes légoszlopban (a talajtól 10.000 méteres magasságig) magas értékeket mutatott. A becsült terjedési útvonal szerint a hamufelhő vasárnap megközelíti Románia nyugati részét, majd hétfőn továbbterjed - áll a környezetvédelmi minisztérium tájékoztatásában.

A közleményben arra is kitérnek, hogy a www.calitateaer.ro oldalon a környezetvédelmi ügynökség levegőminőséget monitorozó mérőhálózata révén nyomon követhető többek között a levegő kén-dioxid-, szállópor- vagy NOx-koncentrációjának alakulása is. Az eddigi mérések alapján nem nőtt a légszennyező részecskék koncentrációja - mutatnak rá. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.