Korán búcsúzott a kupától az Olimpia (KÉPSOROZATTAL)

2020.09.10 - 11:57

Mint egy falat kenyeret, úgy várták a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI labdarúgócsapatának a szurkolói a kedvenceik első tétmérkőzését, hiszen erre március óta nem volt alkalom. Meg is adták a módját a nagy találkozásnak: szerda este a pusztadaróci focipálya körüli szántóföldön csoportosulva várták, és szurkoltak a csapatnak, amely a Román Kupa országos selejtezőjének első fordulójában a Máramarosszigeti VSK-t fogadták vendégként. Sárga-kékbe borult a pusztadaróci szántóföld a szurkolók füstbombáitól, óriás zászlók lengtek, és végig énekelték a mérkőzést a drukkerek, a régi szép időket idézve, amikor az Olimpia Stadionban több ezer néző előtt játszottak élvonalbeli, vagy második vonalbeli meccset.

olimpiaSziget1

A szurkolók jelesre vizsgáztak, viszont a pályán a két negyedosztályos alakulat teljesítménye hagyott némi kívánni valót maga után. A kupasorozat két megyei győztesének a teljesítményén látható volt, hogy fél éve nem játszottak tétmérkőzést. Nelu Donca edző legénysége nehezen találta egymást a pályán, hiszen játékukat többnyire pontatlan passzok jellemezték. Bizonytalanok voltak a srácok, hiszen többnyire egyéni akciókkal kísérleteztek, belebonyolódtak a cselezésekbe, könnyen veszítették el a labdát, illetve a védelemben sem tudták segíteni egymást.

Ezzel szemben a szigetiek kissé összeszedettebben játszottak, és több veszélyes helyzetet tudtak a kapura vezetni. Liviu Bogdan már az 5. percben vezetést szerezhetett volna csapatának, ha az ajtó-ablak helyzetben nem találja telibe Marius Comant, az Olimpia kapusát. Negyed órára volt szüksége a szatmári legénységnek, hogy ráhangolódjon a mérkőzésre, és Petru Costea távoli szabadrúgásából jól megeresztett labdája jelezte, hogy megérkezett a meccsre az Olimpia. Ez a lövés kevéssel ment a kapu fölé, de néhány perccel később George Lăpușan közeli lövése már megdolgoztatta a vendégek kapusát, Dan Mociant is.

Az óriási hőség miatt elrendelt hidratációs szünet teljesen elvágta a szatmáriak lendületét, így a folytatásban ugyanazt a képet láthattuk a pályán, mint a találkozó első perceiben. Raul Novoselenski a 32. percben be is talált, viszont leshelyzet miatt érvénytelenítette a találatot az aradi játékvezető, Tudor Jurca.

A szünet előtt Petru Costea és Daniel Jula kerültek még helyzetbe a szigetiek kapuja előtt, de Mocian az elsőnél szögletre védett, majd az elvégzett saroklövés után a szerencsére is szüksége volt, mivel Jula pipára küldött fejese milliméterekkel tévesztett célt.

olimpiaSziget11

Fordulás után leült a mérkőzés. A játékosok ritkán jutottak el az ellenfél kapuja elé, de amikor oda jutott a labda, akkor már elfogyott az ihlet, és elrugdosták a lasztit. Így történhetett, hogy az 56. percben Petru Costea ziccerből vette célba a szigetiek kapusát, vagy a hajrában Nagy Leonárd ajtó-ablak helyzetből keresztbe rúgta a labdát.

A 86. percben már Coman is hibázott: az Olimpia kapusa feleslegesen mozdult ki kapujából az ellenfél egyik ellentámadására, ugyanis Raul Novoselenskit két védő is kísérte. A hálóőr azonban a 16-oson belül rávetette magát a játékosokra, aki bábúként dőltek el. Coman ugyan hárította a labdát, viszont a mozdulat egyértelműen sportszerűtlen volt, így Tudor Jurca azonnal 11-est ítélt. A sértett testvére, Alexandru Novoselenski állt a büntetőhöz, és bár középre küldte a labdát, Coman már jobbra vetődött, így a vendégek megszerezték a vezetést (0–1).

A hosszabbítás perceiben a szigetiek kevés híján az egyenlítő találatot is összehozták: egy keresztbe lőtt labdát Mihai Pop csatárokat megszégyenítő módot rúgott 6 méterről a saját kapuja felé, és csakis Mocian mesteri reflexszén múlt, hogy a lasztit sikerült a léc alól, gólvonalról kikotorni.

Maradt tehát az egy gólos vendégsiker, aki ezzel továbbjutottak a kupasorozatba. Az Olimpia pedig készülhet a megyei elitligára, ami remélhetően látható időn belül megkezdődik. Az viszont ezen a találkozón látszott, hogy még kell egy kis türelem, míg az Olimpia játéka beér ahhoz, hogy bajnokságot nyerjenek, és esetleg kivívják a Liga 3-ba való feljutást. Az nyugtathatja őket, hogy a szurkolótáboruk megvan, ha rajtuk múlna, akkor az Olimpiának akár az élvonalban is helye lenne.

ROMÁN KUPA-SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI – Máramarosszigeti VSK 0–1 (0–0)

G.: Alexandru Novoselenski 87. (11-esből)

Továbbjutott: a Máramarosszigeti VSK.

Olimpia: Marius Coman – Paul Bonta, Alin Lung, Călin Tursuc, Robert Chifor, Nagy Leonárd, Petru Costea, Gabriel Costea, George Lăpușan, Daniel Jula, Sorin Grigoraș. Cserepad: Sergiu Pop, Lakatos István, Mihai Sician, Marian Negrean, Erich Srepler, Alex Sugar, Denis Chivari. Vezetőedző: Nelu Donca.

Máramarossziget: Dan Mocian – Alexandru Novoselenski, Teodor Pop, Mihai Pop, Gavallér Armand, Daniel Mih, Adrian Tarța, Liviu Bogdan, Mihai Covaci, Adrian Mușat, Raul Novoselenski. Cserepad: Rácz Miklós, Dorin Brat, Cardoș Varga, Cristian Tisăliță. Vezetőedző: Silviu Palagi.

Pesek Attila

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Futball: csak a győzelem az elfogadható az Olimpia VSK-tól az Olimpia MCMXXI ellen

A Szatmárnémeti Olimpia VSK – Szatmárnémeti SC Olimpia MCMXXI mérkőzést szombaton 14 órától rendezik a szatmárnémeti Olimpia - Daniel Prodan Stadionban. Döntetlen volt az odavágó, most nagyon nyerni akar az Oli!

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.