A messzi Norvégiában élő Eikeset házaspár hazalátogatása alkalmával a családi programok mellett az együtt zenélés örömének is hódolt.
A szatmári Czumbil Bernadette-tel együtt felidézték az egykori kolozsvári zeneakadémiai éveket, és péntek este a Károlyi-kastély pompás lovagtermében szólaltattak meg igazi klasszikusokat. Sigmund Eikeset a norvégiai Kristiansand Filharmonikusok tagja, nagyváradi születésű felesége, Krisztina pedig a kristiansandi és a stavangeri filharmonikus zenekarokban játszik mint állandó kisegítő; mindemelett mindketten aktív kamarazenészek. A tasnádi Czumbil Bernadette a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia tanára.
Péntek kora este Beethoven- és Mendelssohn-Bartholdy-műveket adtak elő. Az 1779-ben Aradon született Erdődy Mária grófnőnek ajánlotta annak idején Ludwig van Beethoven a meglehetősen sokat sejtető melléknévvel illetett kamaradarabot, a Szellemtriót (op. 70, nr. 1). A romantikus kisugárzással átitatott, a kor zenekritikusai által „zseniálisnak” nevezett művet 1809-ben adták elő. Pontosan 30 évvel később, 1839 szeptemberében készült el Felix Mendelssohn-Bartholdy d-moll zongoratriójának (nr. 1, op. 49) a kottája. A kortárs zeneszerző, Robert Schumann szerint ez a kompozíció a korszak mestertriója, amit az utókor alá is írt, hisz a darab a szerző legnépszerűbb kamaraműve lett.