Belföld

Kolozsváron már több mint százötvenen kérték a katasztrófavédelem segítségét az éjszakai vihar okozta károk miatt

2021.07.19 - 09:52

A tűzoltókból, közterület-fenntartókból, önkéntesekből álló alakulatoknak utcákra, személygépkocsikra, elektromos huzalokra, gázvezetékekre kidőlt fákat, szél által lesodort háztetőket, építkezési elemeket kellett eltávolítaniuk.

Két személy megsérült a lezuhanó épületelemek miatt, kórházba szállították őket.

Hétfő reggel további segélyhívások érkeztek a katasztrófavédelemhez a vihar okozta károk elhárítására.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.