KO: rászámoltak a VSK-ra Galacon

2016.10.29 - 20:03

Végigaludhatta az első negyedet a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Galaci Phoenix otthonában játszott szombati bajnoki mérkőzésen, így az ellenfél gyakorlatilag már az első tíz perc után eldöntötte a meccset.

A találkozót mindkét együttes gyengén kezdte, két és fél perc után még csak 5–2 volt az állás a Phoenix javára. Míg a hazaiak hamar összerázták magukat, Jose Araujo edző tanítványa továbbra sem tértek magukhoz. Az első negyed utolsó tíz percében csak Whittington és Reed tett pontokat a VSK-hoz, míg az ellenfél huszonkét pontig jutott a negyed végéig (22–9). A 14. percben már 18 pont volt a két csapat között (30–11), de egy perccel később már huszonkettővel vezetett a Phoenix (35–13). Ebből az előnyből tizenkilenc pontot megtartott a szünetig a Duna-parti alakulat (46–27), de a fordulás után ott folytatta az ellenfél, ahol húsz perc után abbahagyta. A 23. percben huszonöt (54–29), míg a 27. percben huszonkilenc pont volt a különbség (62–33). Kevéssel később Steenholdt duplája beállította az addigi legnagyobb Phoenix-előnyt (66–35), de a 33. percben harminckettővel is vezettek a galaciak (74–42). Reed pontjai zárták a meccset, de ez nem szépítette a helyzetet, a VSK csúfos vereséget szenvedett szombaton (83–54).

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 6. forduló

Galaci Phoneix – Szatmárnémeti VSK 83–54 (22:9, 24:18, 20:11, 17:16).

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Covile (24/8/2), Filip (9/1/4), Jackson (8/3/7), Rutan (18/9/3), Steenholdt (16/11/0), Badi, Creţu (2/0/1), Dumitrache (0/0/3), Geleriu, Nelson (6/2/2).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Baltic (8/6/1), Laza (7/1/2), Oláh (7/0/0), Tavic (1/1/2), Whittington (8/8/2), Batey (3/2/1), Bolba, Pop (2/2/0), Reed (18/7/1), Szmutku.