KO Aradon, búcsú a kupasorozattól?

2012.12.04 - 20:59

Lehetetlen helyzetbe hozta magát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely fájdalmas vereséget szenvedett a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, Aradon: Dan Fleşeriu tanítványai harminc ponttal kaptak ki az ICIM-től.

Csúfos, ugyanakkor fájó vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Kedd késő délután, Aradon, a vendéglátó ICIM 81–51 arányban verte a Dan Fleşeriu, Cecilia Nastor edzőpáros együttesét, amely ezáltal lehetetlen helyzetbe hozta magát a továbbjutást illetően. A „piros–fehérek” a december 20-i visszavágón legalább harmincegy ponttal kell verjék a Maros–partiakat, amennyiben a legjobb négy közé akarnak jutni.

A VSK a fennállása óta egyébként még soha nem szenvedett ilyen nagy arányú verést Aradon. Most, amikor a szatmári együttes erejét fitogtatjuk és a FIBA Európa Kupában is tisztesen helyt álltunk, ráadásul alig fél hónappal ezelőtt itthon vertük az ICIM-et, a Fleşeriu-csapat felismerhetetlen volt. A 3. percben sikerült az első pontokat szerezni Khadijah Whittington révén (7–2), és az ötpontos hátrányt az első pihenőig is tartani tudta a VSK (17–12). A következő negyedet azonban egy három perces 11–0-s sorozattal zárta az ICIM, így húszas hátrányból várta a második félidőt a vendégcsapat (40–20). Igaz, az Alin Faur, Bukuresti László temesvári, szovátai bírópáros is ügyelt arra, hogy az ICIM minél könnyebben szerezhessen előnyt. A szatmári lányok ugyanis „tojáshéjon” kellett játsszanak, mivel a sípmesterek valamennyi megmozdulásukat szabálytalannak ítélte. Ezzel szemben az aradiak az első 20 percet összesen 2 faulttal zárták. Másrészt a VSK dobópontossága is kétségbeejtő, ugyanis a szünetig 27 próbálkozásból csak 9 talált be (33 százalék). Ez az arány nem sokat javult a fordulás után sem. Anemarie Părău tizenötre dolgozat le a hátrányt a 25. percig (48–33), azonban Chrissy Givens, Christine Bertee és Brosovszky Boriga Mónika tripláival az ICIM huszonhatra növelte előnyét az utolsó pihenőig (65–39). A végére az aradiak még rátettek egy lapáttal, Brosovszky triplája után már harminceggyel vezettek (78–47), majd zárásként a válogatott kosaras még betalált egyszer távolról, így 81–51-es állásnál fújta a mérkőzést végét a síp.

„Sajnos rossz napot fogtunk ki, de már korábban is jeleztem, hogy nem célunk a Román Kupában való menetelés. Kell mérlegelni, hogy a klub költségvetése elbírja-e a kupaszereplést. Sajnos vannak gondok a kifizetésekkel, ezért nehéz kellően koncentrálni, amikor a gondolatok másfele is irányulnak. De a lányok igyekeztek, megtettek mindent a pályán, sajnos ez így, nagyon rosszul jött ki” – mondta lapunknak a mérkőzés után Fleşeriu.

Román Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 81–51 (17:12, 23:8, 25:19, 16:12).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (7, 3, 0), Orosz (2, 1, 0), Szlimák (0, 2, 1), Ivan (2, 2, 0), Kovacsevics (2, 3, 0), Giurgiu, Whittington (10, 4, 0), Părău (14, 0, 2), Freeman (0, 6, 0), Lucas (14 – 1x3 pontos; 3, 1).