Klopp Manchesterben is verte Guardiolát

2018.04.11 - 05:02

A Liverpool kettős sikerrel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe, miután a negyeddöntő második meccsén 2–1-re legyőzte a Manchester Cityt, s így összesítésben 5–1-re jobbnak bizonyult az angol „belharcban”.

Nem kellett sokáig várni a találkozó első góljára, 1 perc és 57 másodperc után már ünnepelhetett is Josep Guardiola gárdája! Virgil van Dijk volt az, aki a saját térfelén eladta a labdát, Raheem Sterling kapott remek kiugratást a kontránál, az angol támadó középre gurított, a remek ütemben érkező Gabriel Jesus pedig laposan a bal alsóba lőtt (1–0). A brazil sztár a jelenlegi BL-kiírásban ötször találta el a kaput, és négyszer ebből gól is lett.

A hazaiak óriási mezőnyfölényt alakítottak ki, ám ez helyzetekben sokáig nem nagyon mutatkozott meg.

A nagyszünet előtt felgyorsultak az események: a 41. percben Bernardo Silva lőtt elemi erővel 17 méterről, bombája a kapufán csapódott, majd egy perccel később Leroy Sané már be is talált, de Antonio Mateu Lahoz a sípjába fújt és les címén nem adta meg a gólt. Ez kiverte a biztosítékot Guardiolánál is. A szünetra való kivonulásnál hevesen kommentált a bírónak, amiért a spanyol Antonio Mateu Lahoz a lelátóra küldte a szakvezetőt.

„Azt mondtam neki, hogy szabályos gól volt, amikor Leroy Sané a hálóba lőtt. Ezért állított ki. Teljesen más lett volna, ha 2–0-val mehetünk az öltözőbe. Más lett volna, ha Szalah gólja az Anfielden les. Más lett volna, ha Gabriel Jesus gólja az Anfielden nem les. Ebben a küzdelemsorozatban a csapatok nagyon egyenlő erejűek, tehát minden játékvezetői döntés rendkívüli fontosságú. Különös játékvezető ez, szeret kilógni a sorból. Mindenki egy dolgot lát, ő pedig egy másikat” — panaszolta Guardiola.

Fordulás után visszavett a tempóból a City, és teret kapott a Liverpool. Jürgen Klopp edző legényei fogtak is a lehetőségen és egyenlítettek! Húsz méterre a hazai kaputól Szalah tálalt Sadio Mané elé, a szenegáli támadó két manchesteri védő között bevágott, kapura lőni viszont már nem tudott estében, az érkező Szalah azonban begyűjtötte a labdát, eltolta Ederson mellett, majd okosan a bal sarokba emelt (1–1).

A gól érezhetően megfogta a házigazda égszínkékeket, akiknek a játékában innentől kezdve nem igazán lehetett érezni az akaratot és a küzdést. A 77. percben pedig Roberto Firmino pontot is tett a párharc végére: a brazil Nicolás Otamendi nagy hibáját kihasználva egy az egyben vezethette a labdát Edersonra, majd higgadtan a bal alsó sarokba gurított (1–2).

A „vörösök” tíz év után ismét elődöntősök és történetük során tizedik alkalommal jutottak be a legrangosabb európai kupasorozat (BEK, Bajnokok Ligája) elődöntőjébe, angol klubként csak a Manchester United mutathat fel ennél többet, amely összesen tizenkétszer volt ott a legjobb négy között.

„Tíz szenzációs hónapunk volt, most viszont össze kell szednünk magunkat a hátralevő hat mérkőzésünkre. Képtelenség ugyanabban a ritmusban és ugyanazzal az intenzitással futballozni az egész idényben. Óriási gratuláció a Liverpoolnak! Remélem, méltón képviselik Angliát az elődöntőben!” – értékelt a Manchester City szakvezetője.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Manchester City – Liverpool 1–2 (Gabriel Jesus 2. perc, illetve Szalah 56., Firmino 77.)

Továbbjutó: a Liverpool, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.

Fotó: Nemzeti Sport/AFP