Kivédekezett három pont

2015.10.07 - 17:08

Egy remek kezdés után védekezésre kényszerült a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége, amelynek a kisebb szerencsére is szüksége volt, hogy elhozza a Kolozsvári U otthonából a pontokat.

Hősiesen védte kapuját a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Kolozsváron kedden késő délután, és ezzel nyerni tudott Csik Tibor vezetőedző legénysége a Cluj Arénában rendezett bajnoki mérkőzésen.

Természetesen ehhez a sikerhez szükség volt egy kiváló kezdésre, hiszen negyedóra után már kettővel vezetett az Olimpia: a keddi vendéglátó Kolozsvári U korábbi játékosa, Takács előbb Heilt, majd Tătarut szolgálta ki szögletből, a két középhátvéd pedig zavartalanul fejelhetett egy-egy alkalommal Niczuly kapujába.

Ez felébresztette a hazai csapatot, de a szépítő találatra a második félidőig várni kellett. A szünet után a szatmári alakulat az öltözőben maradhatott, mert Ursu indításánál kissé elaludtak, így Greu csökkenthetett az U hátrányából. Átköltözött a játék a szatmári térfélre, de a védelem hősiesen helyt állt. A hazaiak a 70. percben még tizenegyes rúgáshoz is jutottak, viszont Ursu lába megremegett és Băican gond nélkül védett. Bár a statisztikai adatok is alátámasztják a kolozsvári fölényt (a kapu területére tartó lövések száma: 8–3; labdabirtoklás: 67–33), kedd este mégis többet számított a rutin. A kolozsváriak ugyanis nagyon fiatal játékoskerettel álltak fel, akik bár taktikailag remek teljesítményt nyújtanak, a döntő pillanatokban mégis hibáznak.

A Kolozsvári U ebben az idényben még egy mérkőzést sem nyert hazai pályán, és ezt a negatív sorozatot folytatta az Olimpia elleni meccsen is. A szatmáriak viszont két vereség és két döntetlen után tudtak ismét nyerni: az eddigi három győzelemből kettőt jegyeztek idegenben. Remélhetőleg jót tett a morálnak ez a siker, amelyet újabb győzelem kell hogy kövessen, erre szombaton nyílhat lehetőség, 11 órától ugyanis a CS Mioveni látogat Szatmárnémetibe.

Liga 2, 2-es Csoport, 7. forduló

Kolozsvári U – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–2 (0–2). Gólszerzők: Geru (47. perc), illetve Heil (4.), Tătaru (18.).

Universitatea: Niczuly – Butean, Cordoş, R. Crişan, Hâmpea, Cândea, Boboc, P. Popescu (Cocină, 46. perc), R. Greu, Ursu (Tarcea, 84.), Schieb. Vezetőedző: Marius Popescu

Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Villand, Chivari, Takács (Rus, 67.), Selagea, Bura (Bâgiu, 70.), Boştină (Faur, 63.). Vezetőedző: Csik Tibor.