Kiütéssel megnyert rangadók

2018.10.21 - 21:03

Három dobogós rangadót rendeztek az elmúlt hétvégén a labdarúgó Liga 4-ben, de csak egyik meccsen született szoros eredmény: Nagykárolyban 2–1-re győzött a VSK Victoria a Piskoltiak ellen.

Ezzel a nagykárolyi „zebrák” feljöttek a C-csoport harmadik helyére. A szériát egyébként továbbra is a százszázalékos Kaplonyi AS vezeti, amely gond nélkül nyert Börvelyben.

Az A-csoportban Avasújvárosban vártak rangadót a harmadik halmi elleni találkozón, de a Talna szett-nullal verte a Speranțát. Mindezek ellenére a két csapat pozíció változtlan maradt a táblázatban. Ezt a szériát is százszázalékos csapat vezeti: az Avasfelsőfalui Energia a bajnokság eddigi leggólgazdagabb meccsén kiütötte egri ellenfelét.

Az alsóházi derbin az aranyosmeggyesiek hazai pályán vesztettek, és ezzel együtt pozíciót is vesztette a táblázatban: helyet cserélt vasárnapi legyőzőjével, a meggyesgombásiakkal.

A B-csoportban a Szatmárnémeti VSK Olimpia Țoca (17. perc), Faur (28., 80.) és Cădar (52.) találataival simán nyert a veretelenek csatájában, így megszakította a Bélteki Știința százszázalékos sorozatát. Ritli Zoltán vezetőedző legényei pedig hibátlanul, már kilenc pont előnnyel vezet a tabellán, immár a második helyre felkapaszkodó pálfalviak előtt. Ebben a szériában egyébként az óváriak és a királydaróciak is megszerezték idénybeli első győzelmüket, míg a Decebal egy „őrült” meccsen nyert odahaza a pusztadaróciakkal: a vendég Recolta 0–2-re, majd 3–1-re vezetett, a hazaiak 5–3-ra fordítottak a 88. percig, de a daróciak szépítettek (5–4), az egyenlítés viszont már nem jött össze.