Kitavaszodott a VSK-nál, győzelemmel kezdtek a fiúk

2021.03.13 - 21:22

Győzelemmel kezdte a labdarúgó Liga 3 tavaszi idényét Szatmárnémeti VSK csapata, hiszen a 10-es csoport szombati mérkőzésén 2–0-ra verte egy harcos meccsen ellenfelét, a Szilágysomlyói Sportult.
A téli vakációban a VSK kissé szenvedett, hiszen nem sikerült hangzatos igazolásokat véghez vinni, ráadásul a felkészülést is hátráltatta a rossz időjárás, illetve a focipályák rossz állapota, de a sok sérült miatt a kevés barátságos meccsen is kisérleti felállásban tudott játszani a VSK. A pénteki havazás és esőzés ellenére szombaton kiváló minőségű játéktér fogadta a két csapatot az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban. Viszont a VSK védekezésre kényszerült, de Ritli Zoltán edző jól felkészítette a csapatát a szombati meccsre. Sőt, a 16. percben a vezetést is meg tudta szerezni: egy jobb oldali szöglet után Gabriel Cădar emelkedett a szilágysomlyói védelem fölé, és vette be Sipos József kapuját (1–0). Alig egy perccel később már kettővel is vezethetett volna a VSK de Vasile Chitaș óriási helyzetet hagyott ki.

vskSomlyo4vskSomlyo2
Ezután visszazárt a szatmári legénység a saját kapuja elé, és remek munkát végeztek a fiúk. A fiatal hálóőr, Alex Cadar is bezárta a kaput, és magabiztos teljesítménnyel nyújtott biztonságot a csapatnak.
A második félidő hajrájában aztán Chitaș eldöntöntötte a meccset: Zsiga Ervin szöglete után a szilágysági védelem képtelen volt menteni (még egy kezezésgyanús helyzet is volt az egyik vendégjátékosnál), a nagy kavarodásban pedig a szatmári támdó spiccel kilőtte az ellenfél kapuját (2–0).
A vendégek ezután még próbálkoztak hogy legalább a szépítő találatot hozzák össze, de amint fogyott az idő, a támadások is egyszre vérszegényebbek voltak. Maradt a kétgólos siker, amivel a VSK egyrészt visszavágott a szilágysolmlyóiaknak a tavaly szeptemberi 2–1-es verségnek, de ami ennél is fontosabb: nagyon fontos három pontot gyűjtöttek be, amivel még van remény a kiesés elkerülésére.

vskSomlyo3

vskSomlyo
„Nehéz meccs volt, mert nagyon megerősődött az ellenfél. Tudtuk ezt, és a fiúk megértették mindent, amit kértem tőlük. Gratulálok a csapatnak, mert erőn felül teljesítettek. Végig harcoltak, a meccs végén alig bírtak lejönni a pályáról, úgy kihajtották magukat – értékelt a mérkőzés végén Rilti, aki értesült a csoport többi meccsének az eredményéről is. – Nagyon fontos volt a három pont. Ez volt a legfontosabb ezen a meccsen. Tartok tőle, ha ez nem jött volna össze, akkor a kiesés szélére sodrodunk” – véli a szakvezető.
A VSK a következő fordulóban Váradszentmártonra utazik, ahol az a csapat lesz az ellenfél, amely tavaly pontokat vitt Szatmárról, de szombaton a Luceafărul elleni bajnoki ráadás perceiben, 11-esből kapott góllal vesztett két pontot.