Belföld

Kiszámítható jogszabályok szerint működő oktatást kér a Tanulók Országos Tanácsa a kéthetes vakáció után

2021.10.21 - 12:53

Csütörtöki közleménye szerint a szervezet azt szeretné, hogy legalább hetente kétszer non-invazív tesztekkel szűrjék a hatóságok a tanulókat és a tanügyi személyzetet. Ugyanakkor nem értenek egyet azzal a lehetőséggel, hogy a kéthetes szünidő lejárta után egységesen online oktatásra térjenek át az iskolák, mert ez olyan tananyagkieséssel járna, amit képtelenség lesz bepótolni a tanév végéig.

A diákszervezet szerint a hatóságoknak mielőbb tisztázniuk kellene, miként módosítja a tanév rendjét a kényszervakáció, ezért találkozót sürgetnek erről a kérdésről az oktatási minisztérium képviselőivel. Közölték azt is: ragaszkodnak ahhoz, hogy a tanév rendjének módosításától függetlenül az országos vizsgákat a már ismert menetrend szerint szervezzék meg.

A diákszervezet ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy ha a második félév a kényszervakáció miatt két héttel lerövidül, az oktatási minisztériumnak módosítania kell a tantárgyankénti minimális osztályzatszámot rögzítő rendelkezésén, tekintettel arra, hogy a tanulóknak nem lesz idejük átvenni a tantervben szereplő teljes tananyagot. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Családi Hétvége: másfél száz kisdiák kapott jutalmat - KÉPGALÉRIA

A tantárgyversenyeken jól szereplő versenyzőket díjazták szombat kora délután a Kossuth-kerti nagyszínpadon.
Belföld

Enyhülnek az oktatási alkalmazási korlátozások

Megteremtenénk a lehetőséget arra, hogy az iskolák és óvodák kisegítő és adminisztratív személyzetet alkalmazhassanak.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.