Kiszakadt a gólzsák a harmadik forduló első napján

2020.11.04 - 11:56

A harmadik fordulóig kellett várni, hogy megszerezte idénybeli első Bajnokok Ligája-győzelmét a Real Madrid: a királyi gárda hazai pályán 3–2-re legyőzte az Internazionalét.
A találkozó első negyvenöt perce méltó volt „az est slágermeccse” kitüntetésre, hiszen jó iramban játszott mindkét csapat. Néhány helyzet és egy kapufa után Karim Benzema csapott le a nyáron a Real által a milánóiaknak eladott Hakimi rossz hazaadására (1–0), majd Sergio Ramos megszerezte 100. realos gólját (nyilván fejjel, az ötvenötödiket) (2–0), de nem sokkal később Lautaro Martínez értékesítette Barella zseniális, sarkazásos passzát (2–1).
Nem volt ilyen színvonalas a második félidő, de Ivan Perisic góllal büntette meg Lucas Vázquez sokadik védekezésbeli hibáját (2–2), majd a két hazai csereszélső, Vinícius Júnior és Rodrygo hozott össze egy brazilos találatot (3–2).
Nagy meglepetés született a csoport másik mérkőzésén, ahol a Madridban nyerő, majd az Interrel ikszelő Sahtar Donyeck nagy pofonba szaladt bele a kijevi „hazai” pályáján, hiszen már a 8.percben hátrányba került a Mönchengladbach ellen, majd a németek a szett-nullig meg sem álltak.
Ebben a csoportban óriási csata ígérkezik mindhárom továbbjutó helyért…
A keddi játéknapon érdekelt másik német alakulat, a címvédő Bayern München is féltucat góllal pakolta meg a vendéglátója kapuját. Hansi Flick vezetőedző alakulatának viszont nem volt sétagalopp a salzburgi mérkőzés, csak az utolsó negyedóra döntött, amikor a Bayern megrázta magát, és végül kiütéses, 6–2-es sikert aratott Szoboszlaiék otthonában.
Az osztrák városban rendezett meccsen a hazaiak korán vezetéshez jutottak (1–0), de egy perccel később a bajorok egyenlíthettek volna: Szoboszlai Dominik keresztezett, Lucas Hernández elesett, s bár elsőre tizenegyest ítélt Danny Makkelie, a visszajátszás után visszavonta a büntetőt a holland bíró.
A meg nem adott tizenegyest Gnabry lesgólja követte, néhány perccel később viszont ténylegesen tizenegyeshez jutottak a müncheniek, amit Robert Lewandowski értékesített (1–1). A lengyel támadó a 10. BL-idényében volt eredményes. A szünet előtt Lewandowski lesgyanús helyzetéből öngóllal fordított a Beyern (1–2), de a fordulás után a csereként beállt Okugava Maszaja első labdaérintésével egyenlítettek a hazaiak (2–2).
A hajrára formációt váltott az addig lendületes támadásokat vezető osztrák csapat, és végül ez lett a veszte: a gyilkos hajrát Jérome Boateng fejese indította el, majd következett Leroy Sané fantasztikus tekerése, Lewandowski okos gólja és Lucas Hernández védhetetlen, megpattanó lövése (2–6).
A Manchester City az Olympiakoszt, az FC Porto az Olympique Marseille-t győzte le hazai pályán 3–0-ra, így a C-csoport hat góllal járult hozzá a kedd esti „parádéhoz”.
A Marseille egyébként zsinórban a 12. BL-mérkőzését veszítette el – 2012 tavaszán három, 2013 őszén hat, idén eddig újabb három meccsen kapott ki egymás után –, ezzel beállította az Anderlecht 2003 és 2005 közötti negatív csúcsát.
A D jelzésű kvartettben csoportrangadónak indult, de gála lett az Atalanta és a Liverpool összecsapásából: az angol bajnok 5–0-s diadalt aratott Bergamóban, ezzel továbbra is százszázalékos a BL-ben.
A Liverpoolnál Jota 65 percnyi játékidőt kapott, és ennyi idő is elég volt neki, hogy mesterhármast rúgjon: a angol együtteshez szeptemberben érkező labdarúgó legutóbbi négy mérkőzésén hat gólt szerzett.
A csoport másik mérkőzésén már a 18. percben beállt a végeredmény: Antony már az első percben vezetést szerzett az Ajaxnak, majd az első negyedóra végéhez közeledve megduplázta előnyét az amszterdami csapat (0–2), majd három perccel később egy kontra végén Dreyer lövésével szépített a házigazda Midtjylland.
A Real Madrid, az FC Barcelona, a Bayern München, a Juventus és a Liverpool után hatodik csapatként érte el az Ajax a 700 gólt a BL-ben.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 3. FORDULÓ
A-csoport
FC Salzburg – Bayern München 2–6 (1–2)

G.: M. Berisha 4., Okugava 66., illetve Lewandowski 21., 88. (az elsőt 11-esből), Kristensen 44. (öngól), J. Boateng 79., L. Sané 83., L. Hernández 90+2.
Lokomotiv Moszkva – Atlético Madrid 1–1 (1–1)
G.: Anton Mirancsuk 25. (11-esből), illetve J. Giménez 18.
1. FC Bayern München    3    3    0    0    12–3    9
2. Club Atlético de Madrid    3    1    1    1    4–7    4
3. FC Lokomotiv Moszkva    3    0    2    1    4–5    2
4. FC Salzburg    3    0    1    2    6–11    1

B-csoport
Real Madrid – Internazionale 3–2 (2–1)

G.: Benzema 25., S. Ramos 33., Rodrygo 80., illetve Lautaro Martínez 35., Perisic 68.
Sahtar Donyeck – Mönchengladbach 0–6 (0–4)
G.: Plea 8., 26., 79., Bondar 17. (öngól), Bensebaini 44., Stindl 65.
1. VfL Borussia Mönchengladbach    3    1    2    0    10–4    5
2. FC Sahtar Donyeck    3    1    1    1    3–8    4
3. Real Madrid CF    3    1    1    1    7–7    4
4. FC Internazionale Milano    3    0    2    1    4–5    2

C-csoport
Manchester City – Olympiakosz Pireusz 3–0 (1–0)

G.: Ferran Torres 12., Gabriel Jesus 81., Joao Cancelo 90.
FC Porto – Olympique Marseille 3–0 (2–0)
G.: Marega 4., Sérgio Oliveira 28. (11-esből), Luis Díaz 69.
1. Manchester City FC    3    3    0    0    9–1    9
2. FC Porto    3    2    0    1    6–3    6
3. Olympiacos FC    3    1    0    2    1–5    3
4. Olympique de Marseille    3    0    0    3    0–7    0

D-csoport
Atalanta – Liverpool FC 0–5 (0–2)

G.: Jota 16., 33., 54., Szalah 47., Mané 49.
Midtjylland – Ajax 1–2 (1–2)
G.: Dreyer 18., illetve Antony 1., Tadics 13.
1. Liverpool FC    3    3    0    0    8–0    9
2. AFC Ajax    3    1    1    1    4–4    4
3. Atalanta BC    3    1    1    1    6–7    4
4. FC Midtjylland    3    0    0    3    1–8    0

(Hírösszefoglaló)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.