Kisorsolták a Bajnokok Ligája 3. fordulójának a párosításait

2015.07.17 - 14:23

A fehérorosz BATE Boriszov vagy az ír Dundalk lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben a magyar csapat túljut a második körön.

A Steaua a szerb Partizan Belgrad és a grúz Dila Gori páros győztesével mérkőzik, amennyiben túljut a szlovák Trencsinen.

Mindez pénteken derült ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székhelyén tartott sorsolásán. Mint ismeretes, a Videoton 1–0-ra nyert kedden idegenben a walesi The New Saints ellen, így kedvező helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót. A Steaua a szlovákiai 2–0-s siker után várhatja a hazai retúr-mérkőzést.

A fehérorosz-ír párharcban a tavaly csoportkörbe jutott Boriszov szerzett 2–1-es előnyt hazai pályán szerdán. A BATE tavaly a 3. körben a magyar bajnok Debrecennel találkozott, Kondás Elemér csapata a hazai 1–0-ás sikert követően a Boriszov Arénában a 94. percig továbbjutásra állt, a fehéroroszok ekkor szerezték a továbbjutást jelentő gólt (3–1).

A szerb-grúz párharcban a Partizan hazai pályán nyert 1–0-ra, az első mérkőzésen.

A selejtező 3. fordulójának első mérkőzéseit július 28-án vagy 29-én, visszavágóit augusztus 4-én vagy 5-én játsszák.