Kipréselték a győzelmet az uruk

2018.06.15 - 17:18

Uruguay középhátvédje, José Giménez fejes góljával 1–0-ra legyőzte a labdarúgó-világbajnokságra 1990 után visszatérő Egyiptomot az A-csoport második mérkőzésén.

A születésnapját éppen tegnap ünneplő Mohamed Szalahot a kispadon hagyó egyiptomiak a 90. percig tartották a gól nélküli döntetlent, akkor bólintott Giménez.

A pénteki találkozón a „Fáraók” visszahúzódtak, „elnyelték” az uruguayiak nyomását, és ha lehetőség adódott előttük, igyekeztek kontrázni. Igaz, számottevő helyzetet nem voltak képesek kialakítani. Más kérdés, hogy Uruguay sem került sokszor a kapu elé. A játékrész „felezője” után viszont óriási helyzetet hagytak ki az uruk: egy szöglet után a hosszún ólálkodó Luis Suárez elé került a labda, ám a csatárcsillag négy méterről az oldalhálóba lőtt, nem a kapuba. A második félidő Luis Suárez ziccerével kezdődött, ám a csatár erős, közeli lövését bravúrral hárította Ahmed el-Senavi.

A második félidő közepén az egyiptomi támadójáték kicsit felélénkült, de hiába került az észak-afrikai csapat kétszer-háromszor jó pozícióba, az utolsó passzok rendre rosszak voltak.

A 88. percben Cavani telibe kapta szabadrúgásból a jobb oldali kapufát, majd kevéssel később Carlos Sánchez beívelésére Giménez emelkedett, és szép fejest küldött a kapu bal oldalába, eldöntve ezzel a mérkőzést (0–1).

Az A-csoportban jövő kedden Oroszország – Egyiptom, szerdán pedig Uruguay – Szaúd-Arábia párharcokat rendeznek.

A-csoport, 1. forduló

Oroszország – Szaúd-Arábia 5–0 (Gazinszkij 12. perc, Cserisev 43., 90+1., Dzjuba 71., Golovin 90+4.)

Egyiptom – Uruguay 0–1 (Giménez 90. perc).