Kipipálva a kvalifikációs torna

2020.11.04 - 21:04

Egy év szünet után ismét bejutott a Román Kupa legjobb négy együttese közé a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután érvényesítette a papírformát, és simán verte mindkét ellenfelét a sorozat kvalifikációs tornáján.
Mint ismeretes, a szatmári „buborékban” a CSM Alexandria ellen kezdett Maikel Lopez edző alakulata, és nyert 105–52-re. Tegnap az Agronomia Bukarest volt az ellenfél, amely nagyobb ellenállást tanúsított, mint a teleormani alakulat.

vskAgro

vskAgro2
Lopez ezúttal is Marina Solopovával, Alina Podarral, Bria Boss-szal és Erica Covile-lel kezdett, ötödiknek pedig az újonc Kilin Tündét küldte harcba a spanyol szakvezető. Az első negyed viszont nyögve nyelösre sikeredett: Goss szabaddobásai, Kilin pontjai, illetve Podar triplája után ugyan 9–2 volt az állás a 4. percben, viszont Milan Sokic edző időkérése elvágta a VSK lendületét, így négy perc múlva már az Agronomia vezetett 12–13-ra. Lopezen volt a sor, hogy lehívja a csapatot egy perces technikai megbeszélésre, így a negyedet sikerült két pontos fórral zárni (18–16).

vskAgro1

vskAgro4
A második negyedben helyre állt a rend: Covile is beállította a „célkeresztjét” és pontosabban dobott, Goss és Solopova is hozzátett pontokat, Carla Popescu jobbszélről, majd balszélről is dobott egy-egy triplát, így Sokic időkérése sem vágta el a lendületet, a 16. percben pedig már húsz pont volt közte (40–20). Ebben a tíz percben láthattuk azt a VSK-t, amely hétfőn tarolt az Alexandriával, viszont a szünet után ismét visszavett a tempóból a szatmári alakulat. A győzelem viszont már nem forgott kockán, sőt, a 28. percig Solopova két távoli találata és Covile újabb pontjai már harmincegyet tett a két csapat közé (65–34).

vskAgro3

vskAgro6
Félgőzzel játszott a VSK az utolsó tíz percben is, a 17 éves Laura Bota pontjai pedig beállították a meccs legnagyobb különbségét (87–48). A harminckilenc pontos hátrányból még faragott hármat a végéig a bukaresti alakulat, amely most abban bízik, hogy ő lehet a szerencsés vesztes, akit a román szövetség (FRB) meghív a Román Kupa négyes döntőjére.
Mint ismeretes, az idei sorozat két kvalifikációs tornával kezdődött, amelyből kimaradt a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely alanyi jogon már résztvevője a februári Final Fournak. Melléje csatlakozott a Szatmárnémeti VSK, amely veretlenül zárta a szatmári „burok” csoportját. Szintén háromból hármat nyert a bukaresti „burokban” a Kolozsvári Universitatea is, így a három résztvevő már ismert. A román szövetség az Agronomia és a FCC Baschet Arad közül hívja meg az egyik csapatot, amely negyedikként csatlakozik majd a mezőnyhöz.

vskAgro5

vskAgro7-1
A női kosárlabdaidény vélhetően november végén folytatódik, amikor az élvonalbeli bajnokság első tornáját rendezik. A kupasorozat mintájára a szövetség „burokrendszerben” rendezné a Nemzeti Ligát is. Ebben az esetben viszont egyetlen városba hívná össze a mezőnyt a FRB, ahol két pályán, három-négy alatt rendeznek majd néhány fordulót. Ezeket a tornákat a következő hónapokban is megrendeznék.

vskAgro8
NŐI KOSÁRLABDA, ROMÁN KUPA, 3. FORDULÓ
Szatmári „burok”
Szatmárnémeti VSK – Agronomia Bukarest 87–51 (18:16, 26:7, 21:18, 22:10)

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (23/19/0), Kilin Tünde (3/3/1), Marina Solopova (16/10/4), Alina Podar (11/2/2), Bria Goss (18/6/4) – Carla Popescu (14/2/1), Adina Pop (0/1/0), Laura Bota (2/1/0), Szmutku Renáta, Teodora Neagu, Anisia Croitoru (0/1/0), Delora Pricop. Vezetőedző: Miguel Lopez.
Agronomia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mihaela Chelariu (7/3/0), Romina Filip (2/3/1), Anca Șipoș (18/6/2), Alexandra Militaru (5/2/3), Georgiana Plavitu (0/4/1) – Sonia Vilcinschi (10/0/0), Larisa Neagu (2/1/0), Claudia Cristea (5/2/0), Claudia Ușurelu, Sachira Tintar (0/2/0), Cristiana Anastăsescu, Mihaela Panait (2/1/3). Vezetőedző: Milan Sokic.
Kézdivásárhelyi SE – CSM Alexandria 0–2
Játék nélkül, a koronavírus-fertőzöttek magas száma miatt a KSE nem tudott részt venni a tornán.
A csoport végeredménye: 1. Szatmárnémeti 6 pont, 2. Agronomia 5, 3. Alexandria 4, 4. Kézdivásárhely 3.
Bukaresti „buborék”
Phoenix Simona Halep Konstanca – Kolozsvári Universitatea 60–67 (18:15, 21:16. 8:19, 13:17).
FCC Baschet Arad – Țara Bârsei 2011 Brassó 85–49 (27:11, 19:10, 23:11, 16:17).
A csoport végeredménye: 1. Kolozsvár 6, Arad 5, 3. Brassó 4, 4. Konstanca 3.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.