Kínos vereség Kazahsztántól

2018.03.24 - 08:30

Vereséggel debütált Georges Leekens szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott kispadján, mivel csapata pénteken 3–2-re kikapott a több mint másfél éve nyeretlen Kazahsztántól a Groupama Arénában.

A világranglista 136. helyén álló vendégek tíz perc után két góllal vezettek, majd Szalai Ádám ugyan a 21. percben szépített, de a kazahok így is 3–1-re vezettek a szünetben. A hazai szurkolók egy része a 60. perc után hazaindult, Németh Krisztián nem sokkal később szépített, azonban így is vereséget szenvedett a magyar válogatott.

A Nemzeti Sport egy érdekes statisztikát is közölt: az európai szövetség jelenleg 55 tagállamot számlál, és közülük a következőktől nem kapott még ki a magyar válogatott: Albánia, Azerbajdzsán, Bosznia-Hercegovina, Feröer, Gibraltár, Koszovó, Liechtenstein, Litvánia, Macedónia, San Marino, Örményország, Ukrajna.

A magyar csapat kedden 21 órától a skótokkal játszik a Groupama Arénában.

Eredmény

Magyarország – Kazahsztán 2–3 (Szalai 21. perc, Németh 68., illetve Murtazajev 6., Zajnutgyinov 10., Szeidahmet 39.).