Szatmári sport hírek

Kínlódás a Rapid ellen is

2022.03.23 - 16:13

Felhúzott kézifékkel kezdett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnokság alapszakaszának utolsó, bukaresti mérkőzésén, amit végül megnyert, viszont a tegnapihoz hasonló hozzáállással és teljesítménnyel messze kerülnek a lányok még a bajnoki döntős álmoktól is.
Már az első percekben érezhető volt Miguel Lopez edző játékosin, hogy nem koncentrálnak kellően, így a sok hiba mellett legtöbb öt pontos előnyt tudtak kiépíteni (10–15). Az első negyed utolsó három percében viszont érthetetlen módon semmit sem játszott az SZVSK, így a házigazda Rapid egy két perces 9–0-s futással át is vette a vezetést (19–15). Sőt, fél perccel az első pihenő előtt már öttel vezetett a bukaresti alakulat (22–17). Paloma Cucu és Sparkle Taylor pontjai hozták vissza a szatmári vezetést (24–25), és innen mintha változás állt volna be az SZVSK játékában is. A 13. percben már héttel vezettek a vendégek (24–31), de nem kellett sokat várni a tizenkét pontos fórra sem (27–39).
Beállt csereként a Puerto Rico-i Kiara Nicole Quinones Noa, aki nem sok életet hozott az SZVSK játékában, többnyire a negatív statisztikát gyarapította eladott labdákkal, kihagyott szabaddobásokkal, és személyi hibákkal. Így a szatmáriak hét pontos előnnyel fordulhattak a második félidőre (34–41).
A harmadik negyedben is sokat kellett várni, míg az SZVSK végre felpörgette a fordulatszámot. Taylor egymaga kezébe vette az irányítást, majd Miljana Dzombeta és Dora Ardelean gólpasszaival 16 pontot dobott öt perc alatt, ezzel huszonegyre nőtt a vendégek előnye (36–57). Huszonhárom pontos fórnál ismét visszavett a tempóból az SZVSK (36–59), majd következett az utolsó negyed, amikor ismét a meccs elején nyújtott teljesítményt láthattuk a szatmáriak részéről. A maximális huszonnyolc pontos különbséget Biszák Boglárka találata állította be a 37. percben (42–70), viszont a meccs vége a hazaiaké volt, aki megúszták ezt a találkozót huszonhárom pontos vereséggel (53–76).
Ezzel az SZVSK a második helyen zárja az alapszakaszt, és várhatja majd rájátszásban a Kézdivásárhely elleni negyeddöntőt.

NŐI KOSÁRLABDA, 24. FORDULÓ

Rapid Bukarest – Szatmárnémeti VSK 53–76 (22:20, 12:21, 4:19, 15:16)

Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bölöni Noémi (0/0/2), Gabriela Vlad (2/2/2), Florina Stanici (32/8/4), Cristina Grigore (4/4/3), Sonia Cazacu (5/8/0) – Ariana Kelemen-Radin (4/1/0), Claudia Dinu (4/3/1), Alexandra Călin (0/1/0), Valentina Călin (2/6/0). Vezetőedző: Dan Militaru.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (4/2/8), Dora Ardelean (3/9/2), Sparkle Taylor (40/10/2), Katarina Vuckovic (9/11/0), Biszák Boglárka (3/2/0) – Szmutku Renáta (3/1/1), Kiara Nicole Quinones Noa (2/5/2), Fodor Márta (6/0/2), Paloma Cucu (6/4/3). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.