Kínkeserves három pont a Baloteşti ellen

2016.10.30 - 14:58

Az első félidőben nyújtott teljesítménnyel tartotta itthon a három pontot a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, de az ellenfél edzője okkal volt elkeseredve a mérkőzés után, ugyanis bízott vasárnap a szatmári pontszerzésben.

A statisztikát illetően jól mutat, hogy a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata ebben az idényben egyetlen bajnoki mérkőzést sem vesztett el hazai pályán: nyolcból hatot nyert és kétszer ikszelt. Ugyanakkor több mint egy hónapja veretlen a Liga 2-ben, legutóbb ugyanis Bukarestben, a Juventus otthonában kapott ki szeptember 21-én, a 8. forduló találkozóján. Ezenkívül nem sok emlékezetes momentumot jegyezhettünk fel a vasárnapi mérkőzésen, amelyet 2–1-re nyert meg Bogdan Andone vezetőedző legénysége a vendég CS Baloteşi ellen. Az Olimpia korán, a 10. percben Pană révén vezetést szerzett. Fél perccel azelőtt a szatmáriak középpályása még csak „kóstolgatta” az ellenfél kapusát, Iordant, de a következő akciónál már nem kegyelmezett: Rus beadására érkezve közelről laposan vágta a labdát a hálóba (1–0). Két perccel később Pană növelhette volna az előnyt, ugyanis lecsapott Iordan hibás kirúgására, de a kapus az utolsó percben menteni tudott és védte a 35 méterről erősen meglőtt labdát. Rus, Krausz és Luduşan is megdolgoztatták Iordant, míg túloldalt csak Herea veszélyeztetett egyszer, a 36. percben. Igaz, abból a helyzetből gól is lehetett volna, ha egy rutinos játékos fejére került volna a remekül középre ívelt labda. A Baloteşti csatára ugyanis közelről, zavartalanul fejelhetett, de Anca-Trip ölében landolt a labda. Szünet előtt még örülhetett egyszer a több száz fős közönség, hiszen Luduşan 16 méterről ívelt lazán Iordan kapujába (2–0), a kétgólos különbség pedig tükrözte a pályán látottakat. Viszont a fordulás után teljesen leállt az Olimpia gépezete, a csereként beállt Kanaloş középre rúgott lövésén kívül semmit sem jegyezhettünk fel. A fiatal csatár egyébként magára haragította Andonét, ugyanis az 54. percben beállt játékost a 80. percben lecserélte a szakvezető. „Kanaloş nem követte a technikai utasításaimat. Semmit sem csinált abból, amit kértem tőle, amikor beállt. Ha egy játékos nem képes arra, hogy megértse és kövesse az utasításaimat, akkor majd a lelátóról nézi a csapata meccseit” — jelentette ki határozottan Andone a találkozót követő sajtótájékoztatón. Az edzőnek igaza volt abban, hogy a 18 éves Kanaloş nagyon gyengén teljesített vasárnap, viszont hasonló okokból talán a fél csapatot le lehetett volna cserélni. Ugyanis a találkozó végéig csak a szerencsén múlt, hogy az ellenfél csak a szépítésre volt képes: a 65. percben a védők Andrei elé szabadítottak fel, a Baloteşti játékosa pedig 10 méterről nem hibázhatott (2–1).

Maradt ez a végeredmény, viszont félő, hogy ezzel a játékkal erősebb csapatok ellen nem sikerül majd pontot szerezni. Jövő héten a sereghajtó ACS Berceni vendége lesz az Olimpia, a 16. fordulóban pedig a Chindia Târgovişte jön Szatmárra.

Mestermérleg

„Ilyen pályákon nem lehet futballozni — mondta haragosan Bogdan Andone, a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának az edzője vasárnap, a CS Baloteşti elleni, 2–1-re megnyert bajnoki mérkőzést követő sajtótájékoztatón. — A mi játékunknak nem kedvez a mély, mocsaras pálya. Mostantól év végéig az a fontos, hogy pontokat gyűjtsünk. A jelenlegi helyzetben nem nézhetjük a játék minőségét, örülni kell minden megszerzett pontnak, a körülményektől függetlenül” — szögezte le.

Az Ilfov megyei alakulat vezetőedzője, Cornel Nica szerint a csapata pontot érdemelt volna ezen a mérkőzésen. „Az első félidőben jobb volt az Olimpia, de a szünet után mi voltunk aktívabbak a pályán. A játékosaim nagy része tudása alatt teljesített ma, nincs mentség a játékukra” — vélte a szakvezető, aki szerint vasárnap egy nagyon gyengén játszó Olimpiával álltak szemben. „A mai teljesítményt illetően talán a leggyengébb a másodosztályos topcsapatok közül” — tette hozzá.

Kizárták a Şoimiit

Eddig tartott a Pankotai Şoimii labdarúgó-egyesület vesszőfutása a másodosztályos bajnokságban. Az 5500 fős Arad megyei kisváros alakulata gyakorlatilag két idényt játszott a másodosztályban, ebben a szezonban ugyanis már nem kapta meg a helyi önkormányzat támogatását, így a főtámogató Paul Piroş gyerekekből állított fel egy Liga 2-es csapatot, majd Világosra költöztette a legénységet, másfél hónappal ezelőtt pedig Angelo Massonénak engedte át a klubot. Az olasz befektető folyamatos hibás döntései viszont oda vezettek, hogy a Şoimiit már Világoson sem látták szívesen, így „otthon” nélkül maradt a csapat. Az ifik sorozatban hagyták ki a bajnoki meccseket, de már a felnőtteknél sem volt egy csapatra való keret, a Román Labdarúgó Szövetség pedig úgy döntött, kizárja az aradiakat a bajnokságból és az összes eddigi eredményüket törli. Az Olimpia 3 pontot és 9 rúgott gólt vesztett ezáltal.

Liga 2, 14. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Balotești 2–1 (2–0).

Gólszerzők: Pană (10. perc), Ludușan (45.), illetve Andrei (65.).

Olimpia: Anca-Trip – Duruș, Mureșan, Heil, Iuhas, Onicaș, Pană, Krausz, Rus, Ludușan (Tudoran, 90+1.), Muntean (Kanaloș 54. – Feier, 80.). Vezetőedző: Bogdan Andone.

Balotești: Iordan – Bakalli, Ioniță, Răuță, Marciuc (Sandu, 75. perc), Batfoi, Flămânzeanu, Dedu (Mirescu, 64.), Herea, Ion (Andrei, 57.), Antoche. Vezetőedző: Cornel Nica.