Kilencedik helyen az Eb-n

2016.08.28 - 10:56

Az előkelő 9. helyen zárt a 22 évesek Európa-bajnokságán a szatmárnémeti strandröplabda-páros, Vaida Beáta és Adriana Matei.

Mint arról beszámoltunk, Adrian Pricop edző tanítványai két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zártak a csoportkörben. Szombaton az első főtáblás meccsen 33 perc is elég volt a román válogatottnak, hogy 2–0-ra (21:10, 21:13) legyőzze a görög Maria Klepkou, Paraskevi Kourtidou párost. A szatmári lányok négy órával később játszották a nyolcaddöntős párharcot a francia Alexia Richard, Lézana Placette kettős ellen. Az első szettben még bírták tartani a lépést, az ellenfél 21:19-re győzött, viszont a második felvonásban szétesett Beáta és Adriana játéka, így a franciák simán hozták a győzelmet érő szettet (21:11). A franciák egyébként vasárnap a bronzéremért küzdöttek Szalonikiben, míg a 19. születésnapját vasárnap ünneplő Beáta és csapattársa, Adriana 40 értékes pontot gyűjtött a világranglistán.