Szatmár megye

Kilencedik felé vezető út: vége a képességfelmérőknek

2026.06.26 - 12:46
Több mint hétszáz diák vett részt a magyar és német anyanyelvi írásbelin Szatmár megyében.

Pénteken, június 26-án rendezték meg a nyolcadik osztályosok országos képességfelmérésének anyanyelv és irodalom írásbeli vizsgáját. Szatmár megyében összesen 785 tanuló iratkozott be a megmérettetésre, közülük 721-en jelentek meg a vizsgán, ami 91,85 százalékos részvételi arányt jelent.

A német tannyelvű osztályokban mind a 77 beiratkozott diák részt vett a német anyanyelvi írásbelin, így itt százszázalékos volt a jelenlét. A magyar tannyelvű osztályokban a 708 beiratkozott tanulóból 644-en írták meg a magyar nyelv és irodalom vizsgát, míg 64-en hiányoztak. Ebben a kategóriában a részvételi arány 90,96 százalék volt.

A vizsgát a megye 15 vizsgaközpontjában bonyolították le. A próbák reggel 9 órakor kezdődtek, amikor a diákok megkapták a feladatlapokat, valamint a pecséttel ellátott piszkozati lapokat. Az azonosító adatok kitöltésére biztosított 15 percet követően a tanulóknak 120 perc állt rendelkezésükre a feladatok megoldására.

Azok a vizsgázók, akik számára a megyei vizsgabizottság – a vonatkozó eljárásrend alapján – engedélyezte, legfeljebb két órával meghosszabbított munkaidőt kaptak. Ez a lehetőség a látás- vagy hallássérült, illetve neurofejlődési zavarokkal élő tanulók számára biztosította az esélyegyenlőséget.

A vizsgázóknak személyazonosító okmányt, valamint kék tintával vagy kék színű tollbetéttel író tollat kellett magukkal vinniük. Az ábrák és vázlatok elkészítéséhez ceruza használata is megengedett volt.

Az első eredményeket július 1-jén, legkésőbb 12 óráig teszik közzé az interneten és a vizsgaközpontokban. A dolgozatok megtekintésére és az óvások benyújtására július 1-jén 14 és 18 óra között, valamint július 2-án és 3-án lesz lehetőség. A végleges eredményeket július 8-án hozzák nyilvánosságra.

A feladatsorok és a javítókulcsok minden írásbeli vizsganapon 15 órától lesznek elérhetők a subiecte.edu.ro oldalon.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Anyanyelvből sikerült a legjobban a próbavizsga

Anyanyelvből teljesítettek a legjobban a Szatmár megyei próbavizsgázó nyolcadikosok, magyarból és német nyelvből sikerült a legmagasabb átmenési arányt elérni.
Szatmár megye

Pocsék jeggyel is bejutottak elméleti líceumba

Az idei leosztáson 3,83-as átlaggal is be lehetett jutni egy szatmári középiskola matematika–informatika osztályába. A megye nyolcadikosainak 97,7 százalékát besorolták valamelyik líceumba.
Szatmár megye

Elkezdődött a beiratkozás a középiskolai osztályokba

Elkezdődött a beiratkozás a középiskolai osztályokba: ezen a héten jelölhetik meg a nyolcadikat végzett tanulók, hogy melyik középiskolában szeretnék folytatni a tanulmányaikat.