Kilenccel verte a VSK a Polit

2015.03.05 - 18:05

Nehezen indult be, de a végén biztosan nyert a Temesvár elleni bajnokin a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, amely ezzel ideiglenesen a második helyen áll a csoportban.

Az előzmények alapján sétagaloppnak ígérkezett a Szatmárnémeti VSK második ligás férfi kézilabdacsapata számára a hétvégi fordulóból csütörtök kora délutánra előrehozott bajnoki összecsapás, tekintve, hogy ősszel a szatmáriak Temesváron 20 góllal, 44-24 arányban nyertek, és a tabellán elfoglalt helyezés alapján is laza siker volt borítékolható. A találkozó azonban nem úgy indult, hiszen a vendégek vezetést szereztek, majd 8 percnyi játék után két góllal is elhúztak (2-4), majd négyre nőtt a különbség (3-7). Ekkor időt kért a VSK edzője, Nicolae Istrate, aminek meg is lett a hatása, az első negyedóra kezdetére zsinórban lőtt négy góllal egyenlített a hazai alakulat, de a vezetést csak 10-10-es állást követően tudta átvenni a végül legeredményesebbnek bizonyuló Clipea találatával.

A temesváriak ezt követően már soha nem kerültek előnybe, még egyszer egyenlítettek, de már látható volt, hogy ennyire futotta, nagyon nem tudják majd megszorítani a szatmáriakat. A félidőben négy volt a különbség, ami a szünetet követő első 10 perc végén hét gólra növekedett (24-17), ebben az időszakban a hazaiak többször is könnyedén lőtték át a temesvári védőfalat. A Bega-parti alakulat egyszer még visszakapaszkodott három gólra (27-24), de utána újra elment a VSK, még úgy is, hogy néha látványos figurákkal is próbálkoztak, több-kevesebb sikerrel. A hajrára meglett a 10 gólos különbség is, de a lefújásra nem sikerült megtartani, a temesváriak egyet faragtak a hátrányból.

„A fiúk túl könnyen vették eleinte a mérkőzést, az hitték, hogy ha 20 góllal nyertünk Temesváron, akkor itthon automatikusan meglesz a könnyed győzelem. A Poli fiatal együttes, meg is leptek minket, de a második félidőben már jobban odafigyelt a csapat, és a végén azért nem kellett annyira izgulni” — nyilatkozta a mérkőzés után Nicolae Istrate.

Az osztályozós helyen álló szatmári együttes, miután most letudta a hétvégi meccsét, jövő szombaton a Brassó otthonában lép pályára, Istrate szerint nem lesz könnyű mérkőzés. Ami a feljutást illeti, a jelenlegi rendszer szerint a másodosztály két csoportjából az első helyezettek egyenes ágon jutnak fel a Nemzeti Ligába, a második és harmadik helyen záró csapatok, valamint az élvonal 11. és 12. helyein végző együttesek egy hatos torna keretében játszanak majd a még kiadó két első ligás helyért. A hat csapatot az osztályozó tornán két hármas csoportba osztják, mindkettőben lesz egy-egy élvonalbeli és egy-egy A, illetve B csoportból érkező gárda, a végén a csoportok két győztes csapata játszhat majd a következő idényben a Nemzeti Ligában.

Férfi kézilabda, A osztály, B csoport, 17. forduló: Szatmárnémeti VSK – Temesvári CH CSU Politehnica 38-29 (14-10). Szatmárnémeti: Cioroiu (2 védés), Pogyină (9 védés), Clipea 9, Morar 7, Udriştioiu 7 (2x7), Oláh 4, Pop 3, Mateş 2 , Varga 2, Mureşan 2, Cristescu 2, Ungar, Cutoi.

A további program, péntek: Kolozsvár – Segesvári HCM. Szombat: Nagyvárad – Brassó, Craiova – Fogaras, Resicabánya – Gyulaferhérvár, Torda II – Nagybányai Academia. Március 10., kedd: Segesvári Naţional – Nagyszeben.