Kikaptak Kisvárdán, nem maradtak edzőtáborban

2016.02.14 - 08:18

A magyar másodosztályos nemzeti bajnokság (NB II) élcsoportjához tartozó Kisvárda Master Good együttestől szenvedett 2–1-es vereséget felkészülési mérkőzésen a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata.

A demecseri edzőközpontban füves pályán, esti világításnál játszott, kissé feszült hangulatú meccsen a két együttes osztozott egy-egy félidőn, de a gólhelyzetek kihasználása terén a házigazdák álltak jobban. Az első félidő volt a szatmáriaké, és a 16. percben már vezetést is szereztek. Bura indított balról egy ívelt labdát a kisvárdai tizenhatoson belülre, majd Mărkuş fejesét Ianc elé mentették a házigazdák. Az egyik kisvárdai védő elkaszálta az Olimpia játékosát, így a bírók 11-est ítéltek, amelyet Iuhas értékesített (0–1). A hátvédnek egyébként ez volt a második találata büntetőből a téli felkészülés során, ugyanakkor az Olimpia idei 7 találatából hármat szerzett a szatmári alakulat csapatkapitánya.

Továbbra is a vendégek voltak veszélyesebbek az ellenfél kapujára, azonban a Kisvárdának így is sikerült egyenlíteni: Kanalos mélázott el egy labdát a tizenhatos előtt, amelyre Erős csapott le, de lerántották, így jöhetett az újabb tizenegyes. A középpályás lövése nem tévesztett célt, így 1–1 volt az állás az első félidő végén.

Faur, Brata és Muntean is kihagytak egy-egy helyzetet, azonban a házigazdák voltak azok, akik irányítottak. A 79. percben egy ziccerből Nagy be is talált, miután még Șutát is elfektette, így az üres kapuba rúghatta a lasztit (2–1).

Mint arról beszámoltunk, sérülés és megbetegedés miatt több játékos itthon maradt: Villand, Bîgiu, Takács, Lukács, Buhăescu és Sălăgeanu sem vállalták a játékot.

A Kisvárda Master Good egyébként az elmúlt hét folyamán a Nagybányai FCM csapatával is játszott felkészülési mérkőzést, és hasonlóképpen, 2–1-re győzött a magyarországi alakulat.

Bár az FC Olimpia szakmai stábja és a csapat játékosai is nagyon szerettek volna még maradni öt napot Kisvárdán egy edzőtáborban, ezt nem sikerült kivitelezni, ugyanis a klub vezetői nem tudtak megegyezni a helyiekkel egy elfogadható árban. Így az együttesnek kimarad a bajnokság előtti taktikai edzőtábor, amely majd sokat számíthat a bajnoki meccseken. Csik Tibor vezetőedzőnek helyileg kell megoldást találnia, hogy az utolsó alapozásokat elvégezze a csapat játékán a február 27-i rajt előtt. Szerdán minden valószínűséggel Nagykárolyban, a helyi, elitligás Victoria ellen játszanak majd egy felkészülési mérkőzést, a hét végén pedig a harmadik vonalbeli Fugyiszentmártoni FC-vel játsszák az utolsó meccsüket. Ez utóbbi találkozót a Bihar megyei településen rendezik meg.

Felkészülési mérkőzésen

Kisvárda Master Good (NB II, 6. hely) – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (1–1).

Gólszerzők: Erős (37. perc, 11-esből), Nagy (79.), illetve Iuhas (16., 11-esből).

Kisvárda (kezdő tizenegy): Ribanski, Fodor, Papucsek, Izing, Vári, Lucas, Bagi, Erős, Cseri, Délczeg, Rajczi. Vezetőedző: Soós Imre.

FC Olimpia: Șuta – Muntean, Mureşan, Heil, Iuhas, Ianc, Onicaş, Kanalos, Bora, Brata, Mărkuş. Játszottak még: Tătaru, Ciul, Rus, Faur, Nemeş. Vezetőedző: Csik Tibor.