Kikaptak az Olimpia tartalékai - KÉPEKKEL

2012.07.18 - 10:50

Pihentette Csik Tibor vezetőedző az alapjátékosait a csütörtöki, 10 órakor kezdődő Zilahi FC elleni meccsre, így a Szatmárnémeti Olimpia FC tartalékosan kikapott kedden Fehérgyarmat és Nagyszerekeres egyesített csapatától.

Tartalékosan állt fel a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a Szatmár Unio FC (a Fehérgyarmati FC és a Nagyszekeres SE egyesülése után életre hozott egyesület), magyarországi harmadosztályos együttes elleni felkészülési mérkőzésen, és Csik Tibor vezetőedző legénysége 2–1-es vereséget szenvedett.

A vendég magyarországiak huszonkét fős játékoskeretében egy aradi, három bihari és tíz szatmári labdarúgó szerepel. Megyékből Adrian Ştef (nem a Szatmár Megyei Tanács elnöke), Vasile Robaş, Marian Sorin, Sergiu Matei, Liviu Oprea, Petru Costea, Pál Ádám, Szántó István, Lician Horea és a Steaua egykori játékosa, Radu Chiorean játszik a határon túli egyesületnél.

A mérkőzés kiegyenlített volt, többnyire a középpályán zajlottak a csaták, a kapukat csak ritkán veszélyeztették a játékosok. Petru Dragoş már az 5. percben vezetést szerezhetett volna a házigazda Olimpiának, azonban ziccerből a kapu fölé emelt. Majd’ húsz perccel később Cristian Cosma távoli lapos lövése kevéssel tévesztett célt, majd Dragoş két veszélyes helyzete hozott némi izgalmat a játékban. Túloldalt Bartha Krisztián dolgoztatta meg Ioan Comant, a 35. percben pedig Glodean középre küldött lövését kellett védenie az Unio FC bihari kapusának, Florin Balajnak. Szünet előtt a vendégek megszerezték a vezetést jelentő gólt is: egy bihari összjátékban Delian Cuc gurított vissza a szabadon érkező Alin Maghiarnak, aki közelről nem hibázott.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a cserék és a taktikai változtatások pedig az iramot is csökkentették. Vasile Lihet és Dragoş voltak veszélyesek egyik oldalon, Coman kapuja előtt pedig Maghiar fejese tévesztett célt. A 82. percben mégis megszületett az egyenlítő találat: Marian Pop kapott labdát a védők mögé, aki az ötösről a kapuba emelte a lasztit. A gól felpörgette a „sárga–kékeket”, de a vezetést jelentő gólt ismét a magyarországiak szerezték meg: Ştef huszonöt méterről védhetetlenül a vinklibe talált. A mérkőzés Jakkel Dániel kapufájával ért véget, a szurkolók pedig azzal a reménnyel mentek haza a kedd késő délutáni meccsről, hogy csütörtökön 10 órától egy jobb találkozót látnak majd a Zilahi FC elleni hazai barátságoson.

Eredmény

Felkészülési mérkőzés: Szatmárnémeti Olimpia FC – Szatmár Unio FC 1–2 (0–1). Gólszerzők: Marian Pop (82. perc), illetve Maghiar (42.), Ştef (88.).

Olimpia FC: Ioan Coman – Jakkel Dániel, Claudiu Silaghi, Ciprian Lauruc, Andrei Glodean, Gheorghe Ghiriti, Olimpiu Ciobai, Ionuţ Zele, Reszler Zsolt, Cristian Cosma, Petru Dragoş. Játszottak még: Marian Pop, Adrian Ghele, Vasile Ignat, Vasile Lihet. Edzők: Csik Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir, Paul Levente. Kapusedző: Adrian Oşan.

Unio FC: Florin Balaj – Adrian Ştef, Vasile Robaş, Radu Chiorean, Márton János, Homoki Gábor, Marian Sorin, Bartha Krisztián, Delian Cuc, Alin Maghiar, Cosmin Homan. Játszottak még: Koncz Tibor, Sergiu Matei, Liviu Oprea, Petru Costea, Szilágyi László, Pál Ádám, Igaz Károly, Szántó István, Docsa István, Szabó Attila, Lucian Horea. Edzők: Virovecz Pál, Della Sándor.

Csütörtökön 10 órától: Szatmárnémeti Olimpia FC – Zilahi FC.

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!