Kikapott Világosnál az Olimpia

2015.02.11 - 14:02

Véget ért a Szatmárnémeti FC Olimpia másodosztályos együttes második téli, nagyszalontai edzőtábora. A zárónapon Világoson mérkőztek meg az UTÁ-val és 2–1-es vereséget szenvedtek.

Többnyire tartalékosan állt fel szrdán a másodosztályos Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a harmadosztályos Aradi UTA Bătrâna Doamnă együttes elleni felkészülési mérkőzésen, így vereséget szenvedett Csik Tibor vezetőedző legénysége a Világoson rendezett meccsen.

Az első ligás rutinnal rendelkező focistákkal felálló ellenfél kezdett mezőnyfölényben, és Copil révén már az első percekben munkát adott az Olimpia kapusának, Anca–Tripnek. Az ifiválogatott viszont nem hibázott és védett, akárcsak hat perccel később, amikor Gheorghiţă közeli lövését hárította. Túloldalt Bujor volt veszélyes az aradi kapura, de 18 méterről elvégezett szabadrúgását Mitrea nyújtózva védeni tudta. A szatmári csatár a 25. percben is gólt szerezhetett volna, de az aradi hálóőr ismét menteni tudott, öt perccel később pedig ismét az UTA került helyzetbe Székely Szabolcs lövése kevéssel tévesztett célt. Az aradiak újonca – aki nyáron a Liga 2 2-es Csoportjának éllovasát, a Temesvári Polit erősítette – a 35. percben már nem hibázott: egy jobb oldali szöglet után a csatár öt méterről fejelt a rövidsarokra (1–0).

A második félidőben mindkét fél sokat cserélt, így a helyzetek száma is csökkent. A 62. percben a Maros–partiak kettőre növelték előnyüket, amikor Silaghi keresztlabdájára Cotoc érkezett zavartalanul és közelről a hosszú sarokra gurította a lasztit. A meccs vége előtti percekben Cădar szerezte meg az Olimpia becsületgólját, de egyenlíteni már nem volt idő.

„Jó meccs volt, egy erős ellenféllel, amelyet rutinos játékosok erősítenek. Szerintem az UTA ebben a felállásban megállná a helyét a másodosztályban is. Engem ezen a találkozón az érdekelt, hogy mozognak a pályán az ifik. Biztató teljesítményt nyújtottak, így szerintem az Olimpia jövője is biztosított” – értékelt Csik Tibi, aki ezen a találkozón többnyire azokat a játékosokat foglalkoztatta, akik az elmúlt hétvégén a negyedosztályos Váradszentmártoni CSC ellen 5–1-re megnyert barátságos meccsen léptek pályára. Két labdarúgó, Póti és Boldea próbajátékra érkeztek az Olimpiához, viszont úgy tűnik, egyelőre nem férnek bele a szatmáriak keretébe.

Mint ismeretes, a szatmári alakulat szombat délutántól Nagyszalontán edzőtáborozott. Az alapozás a világosi találkozóval ért véget. Csütörtökön Szatmárnémetiben, az Olimpia Stadionnál végeznek könnyed, regeneráló edzést a fiúk, péntek reggel pedig Kolozsvárra utaznak, ahol a 13.30 órától az élvonalbeli Universitatea lesz az ellenfél egy barátságos találkozón.