Kikapott és kiesett az Oli II

2015.07.15 - 20:01

Kétgólos vereséget szenvedett Belényesen a Szatmárnémeti FC Olimpia II csapata szerdán a Román Kupa-selejtező 1. fordulójába, ezzel a Bolba, Popa edzőpáros legénysége búcsúzott a sorozattól.

Nem jutott túl a labdarúgó Román Kupa első selejtező-fordulóján a sorozat Szatmár megyei győztese, a Szatmárnémeti FC Olimpia II, a Mircea Bolba, Cristian Popa edzőpáros legénysége ugyanis szerda délután kikapott a Belényesi Bihorul otthonában.

Igaz, a szatmári gárda improvizált felállásban állt ki Bihar megye kupagyőztese ellen, az elmúlt idény keretéből sokan nem vállalták a játékot, ugyanis a másodosztályos kerettel készülnek, kedden meccsük volt, és ma is barátságos mérkőzést játszanak. Így a Bolba, Popa párosnak az ifjúsági korosztályos csapatból kellett összeraknia egy keretre való csapatot, és többnyire 16–18 éves srácokat játszattak Belényesen. Az akarattal és a terhelésbírással nem volt gond, de a tapasztalat és rutin hiánya érződött a kulcsfontosságú pillanatokban. Ştef és Daniel Pop ajtó-ablak helyzeteket hagyott ki, Tamás Dávidnak az üres kaput közelről sem sikerült eltalálni. Ezt kihasználva a bihariak az első félidőben egy lesgyanús helyzetből vezetést szereztek, a második félidőben pedig egy ellentámadást zártak góllal. Mivel ez egyenes kieséses szakasza a kupasorozatnak, ezért a Bihorul jutott tovább a második fordulóba, ahol már gyengébb harmadosztályos együttesek is csatlakoznak a mezőnyhöz.

„Nincs mit panaszkodjak a fiúkra, mert minden tőlük tehetőt megtettek. A belényesieknek egy jó, negyedosztályos csapatuk van, akik kihasználták hibáinkat és nyertek. Nálunk a rutin hiánya nagyon érződött, hiszen rengeteg helyzetünk volt” — értékelt Popa.

Mint említettük, a másodosztályos kerettel Csik Tibor vezetőedző ma Balmazújvárosba utazik, ahol romániai idő szerint 19 órától a magyarországi harmadosztályos Cigánd SE lesz az ellenfél egy felkészülési mérkőzésen.