Kikapott Craiován az Olimpia FC

2013.10.05 - 18:06

Idénybeli első vereségét szenvedte el szombaton a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, egyben megszakadt egy hosszú bajnoki veretlenségi sorozat, amely 2012. november 23. óta tartott.

A sérült Bujort és Lemacot nélkülöző szatmári legények 1-0 arányban kaptak ki az újonnan alapított, és a helyi önkormányzat által támogatott CS Universitatea Craiovától.

A találkozó többnyire kiegyenlített játékról szólt, a Csik-csapat már középen igyekezett rombolni a hazaiak támadójátékát. Az első félidő legnagyobb helyzete mégis a szatmáriakhoz fűződik, Villand szabadrúgása után ugyanis Brac kiejtette a labdát a kezéből, a védők mögül kiugró Feier azonban nem tudott a kapuba emelni, a balszélen érkező Kinczel is lemaradt a labdáról. Két perccel később Zsiga vette célba a craiovai kaput, majd a fordulás után a szatmári középpályás távoli szabadrúgása után a vinkliből kanalazta szögletre a labdát a házigazdák hálóőre. A CSU kispadján debütáló Ovidiu Stângă edző tanítványai átvették az irányítást, és egyre többet veszélyeztették Șuta kapuját. Előbb Ferfelea fejese ment kevéssel mellé, majd Dragu ziccerből rontott. A szatmáriak visszaléptek és a védekező játékra összpontosítottak, így magukra húzták az ellenfelet. A nyomás túl nagy volt és a 75. percben meg is tőrt a védőfal, ugyanis az újonc Ferfelea három játékost is kicselezett, majd nyolc méterről laposan betalált Șuta kapujába. Három perccel később jöhetett volna a szatmári válasz, azonban a csereként beállt Dragoș ziccerből Brac lábára rúgta a labdát. Bár a szatmári drukkerek várták az utolsó pillanatig a csodás fordítást, amivel a "sárga-kékek" megszoktattak az elmúlt négy bajnokin, az egyenlítés mégsem jött, így a craiovaiak megszerezték idei első győzelmüket, az Olimpia pedig először veszített a Liga 2-ben.

"Kellett egy kis szerencse is ehhez a győzelemhez - ismerte el Stângă a meccs után. - A szatmáriak is sokszor kerültek gólhelyzetbe, de jó napot fogott ki a kapusunk, aki fontos pillanatokban villantotta meg tudását. Úgy gondolom, ha a szatmáriak rúgták volna az első gólt, akkor nekünk nem lett volna erőnk egyenlíteni. Az Olimpiának egy jó, összeszokott csapata van" - tette hozzá a CSU vezetőedzője.

"Kiegyensúlyozott meccs volt, szerintem megérdemeltünk volna egy pontot. Ezen a szinten elég egy hiba, és az ellenfél büntet, főleg, hogyha egy élvonalbeli tapasztalattal rendelkező csatár lábánál van a labda" - nyilatkozta kissé elkeseredve Csik Tibi, aki szerint nem érződött Bujor és Lemac hiánya, hiszen a helyüket átvevő Feier és Kinczel is jól játszott, többször helyzetbe kerültek, csak a szerencsén múlt, hogy nem találtak be. "Akik játszottak Bujor és Lemac helyett, megtettek mindent a pályán. Ettől függetlenük remélem, hamar felépülnek, ugyanis minden játékosra szükségem van" - folytatta a szakvezető.

Az Olimpia a vereség ellenére megőrizte a táblázatban a negyedik helyét, a CSU pedig felkapaszkodott a nyolcadik pozícióban. Jövő szombaton a Minerul Motru lesz az Olimpia FC vendége. A Gorj megyei csapat is új edzővel áll ki a szatmáriak ellen, szombat délután ugyanis benyújtotta lemondását a csapat szakvezetője, Ștefan Nanu, aki három és fél évi munka után távozik a "bányász" csapat kispadjáról.

Liga 2, 2-es Csoport, 5. forduló

CS Universitatea Craiova - Szatmárnémeti Olimpia 1-0 (0-0).

Gólszerző: Ferfelea (75. perc)

Craiova, Ion Oblemenco Stadion, 2000 néző. Vezette: Andrei Florin Chivulete (Bukarest).

CSU: Brac - Cârjă, Fl. Pătraşcu, Ljubinkovic, I. Stancu, Dragu, Ad. Ionescu, Cr. Ganea, Ferfelea (Precup 82. perc), Opriţa (Sin 73.), Curelea (A. Voinea 88.). Vezetőedző: Ovidiu Stîngă.

Olimpia: Şuta, Muntean, Bălău, Ene, Iuhas, Feier (P. Dragoş 65. perc), Villand, Scvarzkopf, Zsiga, Kinczel (Roatiş 79.), Gavrilescu (Molnar 81.). Vezetőedző: Csik Tibor.