Kikapott a Vidi Londonban, csalódott a magyar együttes

2018.10.05 - 03:13

Egy góllal kikapott a MOL Vidi FC a Chelsea otthonában a labdarúgó Európa Liga csoportkörének 2. fordulójában.

Azonban a magyar együttes nem fényképezkedni utazott Londonba, nem titkoltan arra készültek, hogy csodát tegyenek a Stamford Bridge-en. Abban a stadionban, ahová a piros-kékeknél is jelentősebb játékerőt képviselő csapatok sem nyerni járnak.

A magyar bajnok kifejezetten jól tartotta magát, s bár a londoni Kékeknek jóval több lehetőségük volt, azért a székesfehérvári csapat is kidolgozott néhány nagy helyzetet. Sőt, voltak igazán veszélyes labdavezetések, és nem egyszer a Chelsea-nek is szüksége volt a szerencsére, hogy a labda ne a kapuja hálójában landoljon. A londoniak viszont fokozatosan növelték a nyomást. Maurizio Sarri, a Chelsea vezetőedzője nem sokáig nézte tétlenül, hogy az előzetesen simának vélt mérkőzés igencsak döcögősen alakul az ő szempontjukból, az 54. percben pályára küldte Eden Hazard-t. A belga válogatott a szélről remekül irányított, és a kezdeményezője volt annak a helyzetnek, amiből gólt szerzett a hazai csapat: Willian fejjel megcsúsztatott egy előreívelést, amelyet Álvaro Morata bombázott az ötösről a keresztléc alá (1–0).

Kicsivel később a Vidit a felső léc mentette meg Ross Barkley fejesénél, a hajrában pedig Arrizabalaga mentett hatalmas bravúrral Kovács István lövésénél. A bátor játékot viszont nem pontozták, így a mérkőzés végén a Chelsea ünnepelhetett. De a Vidi sem maradt jutalom nélkül: a vendégszektort szinte teljesen megtöltő drukkerek vastapssal és a magyar Himnusz eléneklésével köszönték meg a fehérvári gárda teljesítményét.

„A játék képe alapján büszkék lehetünk az eredményre, nem voltunk betojva. Ám ha egy ilyen gárda ellen egy kicsit kihagy az ember – akár fizikailag, akár mentálisan –, az megbosszulja magát. A világ egyik legjobb együttese ellen játszottunk, örülünk a helyzeteinknek, de egy null lett az eredmény. A vereség az vereség, az eredmény miatt csalódottak vagyunk” – mondta Huszti Szabolcs.

„Jól játszottunk egy fantasztikus csapat ellen. Voltak helyzeteink, de sajnos nem tudunk gólt lőni. Mindenkit megleptünk, senki sem számított arra, hogy magyar csapatként ilyen teljesítményre vagyunk képesek. Mondtam, hogy nem azért jöttünk, hogy jó benyomást keltsünk, hanem hogy jó eredményt érjünk el. A játékosaim fegyelmezettek és bátrak voltak” – nyilatkozta Marko Nikolics, a fehérváriak edzője a Sport Tv kamerája előtt.

A Chelsea olasz szakvezetője a mérkőzést követő sajtótájékoztatón elárulta: meglepte, hogy a Vidi több veszélyes lehetőséget is kialakított. „Szervezettek voltak, meglepett, hogy veszélyesek voltak az ellentámadásokból. Nagyon kemény meccs volt” — mondta Sarri.

A csoport másik mérkőzésén a BATE Boriszov borzalmasan kezdte a második csoportmeccsét, hiszen Alekszandar Prijovics a 6. percben előnyhöz juttatta a PAOK-ot, amely bő negyedóra alatt el is döntötte a három pont kérdését, köszönhetően a duplázó Léo Jabának (0–3). Bár egyórányi játék után szépítettek a hazaiak, Makszim Szkavis gólját nem követte újabb, sőt, Dimitriosz Pelkasz is bevette a fehéroroszok kapuját (1–4). A román Răzvan Lucescu által irányított szaloniki gárda október 25-én a Vidi FC-t látja vendégül a csoport 3. fordulójának a mérkőzésén.

L-csoport

BATE Boriszov – PAOK 1–4 (Szkavis 61. perc, illetve Prijovics 6., Léo Jabá 11., 17., Pelkasz 73.)

Chelsea – MOL Vidi FC 1–0 (Morata 70.).