Kikapott a Recolta

2017.03.12 - 17:16

A Lénárdfalvi ACS elleni döntetlent követően bizakodóan várta a Liga 3 ötös csoportjának 22. fordulóját a Pusztadaróci Recolta. Ritli Zoltán csapata a táblázat ötödik helyén álló Kolozsvári Sănătatea együttesét fogadta szombat délután.

Az erős szél rányomta a bélyegét a két csapat játékára. Az első félidőben kevés helyzetet jegyezhettünk fel. A 15. percben Pop elől húzta le a labdát a kolozsváriak kapusa. Öt perccel később a vendégek első helyzete Dobraiban akadt el. Ezt követően a daróciak még kétszer veszélyeztették a Sănătatea kapuját, de a vendégek kapusa, Lăzăreanu mindkét alkalommal a helyén volt. A második félidő elején a kolozsváriak voltak veszélyesebbek, aminek az 58. percben meg is lett az eredménye: Vitanhoz került a labda, aki megforgatta a hazai védelmet és a felsőbe küldte a labdát. A Recolta legnagyobb helyzetére a 70. percig kellett várni: Pop szögletből középre csavart labdáját Ştef gurította el a kolozsvári kapus mellett, a védelemnek azonban sikerült mentenie a gólvonalról. Ezután leginkább a vendégek időhúzása uralta a meccset, gól ugyanis nem esett, így a pusztadaróciak maradnak a tabella utolsó helyén öt ponttal. A következő fordulóban a Recolta a Zilahi FC vendége lesz.

Recolta – Sănătatea 0–1

Recolta: Dobrai – L. Vincze, Micaș, Egri, Ritli, Ionescu, Pop, Mureșan, Pop, Goț, Vincze.

Eredmények: Besztercei FC – Lénárdfalvi ACS 0–6, Szászmedgyesi Gaz Metan II – Zilahi FC 2–1, Radnóti SK – Kudzsiri Metalurgistul 2–3, Szászrégeni Avântul – Fugyivásárhelyi SK 3–1, Dési Unirea – Nemeszsuki Unirea 1–0, AFC Hermannstadt – Marosvásárhelyi ASA II 0–1. A Sülelmedi Viitorul szabadnapos volt.