Kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott

2015.08.05 - 08:16

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott nem jutott be a legjobb négy közé a kazanyi vizes világbajnokságon, miután a keddi negyeddöntőben 8–7-re kikapott az olasz csapattól.

A találkozó elején, valamint a harmadik negyed közepén is két góllal vezetett a magyar csapat, de az olaszok rendre visszakapaszkodtak, a hajrában pedig jobban értékesítették a helyzeteiket. A magyar válogatott így biztosan nem szerez Kazanyban olimpiai indulási jogot, ma pedig az 5–8. helyért az Amerikai Egyesült Államok csapatával találkozik. A helyosztó másik ágán Montenegró – Ausztrália mérkőzést rendeznek (a két meccs győztese küzd majd az 5. helyért), míg az elődöntőben Horvátország – Görögország, Olaszország – Szerbia összecsapást rendeznek.

A magyar női válogatott kiütéssel, 22–7-re verte Brazíliát, ezzel a 9. helyen zárta a világtornát. Ezt követően Merész András szövetségi kapitány felajánlotta lemondását, döntéséről telefonon tájékoztatta Kemény Dénest, az magyar szövetség (MVLSZ) elnökét. Személyes egyeztetés és a szövetség elnökségi ülése után várhatóak majd további információk a női válogatott szövetségi kapitányi posztját illetően — olvasható az MVLSZ honlapján.