Kijevben döntötte el a továbbjutást a City

2016.02.25 - 07:50

A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első felvonásában a Manchester City 3–1-re nyert a Dinamo Kijev otthonában.

Az ukrán együttesnek december óta ez volt az első tétmérkőzése, a „rozsda” látszott is a játékán, hiszen nem igazán találta a ritmust, a City ráadásul a 15. percben már előnyben is volt. Szerhij Rebrov, a Dinamo vezetőedzője is úgy véli, hogy a korán bekapott gól döntötte el a meccset, hiszen, mint mondta: „Amikor betalált a City, elszállt az önbizalmunk. Amikor szépítettünk, reménykedtem az egyenlítésben, és bár volt még lehetőségünk, ezzel már nem éltünk”. A szakvezető ugyanakkor a rutin hiányával is magyarázza a mostani vereséget: „Játékosaim kissé idegesek voltak, még nem vívtak a BL-ben nyolcaddöntőt.” A City először nyert mérkőzést a BL egyenes kieséses szakaszában. A korábbi négyet mind elbukta a Barcelonával szemben.

A nap másik mérkőzésén a PSV odahaza 0–0-s döntetlenre végzett az Atlético Madriddal. Az eindhoveniek Pereiro kiállítása után bő 20 percet emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak gólt, a párharc nyitott maradt.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Dinamo Kijev – Manchester City 1–3 (Bujalszkij 59. perc, illetve Agüero 15., D. Silva 40., Y. Touré 90.)

PSV Eindhoven – Atlético Madrid 0–0.