Kiizzadt döntetlen Máramarosszigeten

2015.08.22 - 11:32

Kemény ellenfélere akadt a nyári felkészülsi időszak utolsó mérkőzésén a Szatmárnémeti FC Olimpia, így láthatta a szakvezetés a labdarúgócsapat gyenge pontjait a bajnoki rajt előtt.

Döntetlennel zárta a felkészülési mérkőzések sorát a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata: Csik Tibor vezetőedző legénysége péntek késő délután, mintegy százötven néző előtt 1-1-et játszott a harmadosztály egyik legerősebb csapata, a Máramarosszigeti VSK otthonában.

A máramarosi alakulat a Kolozsvári CFR-től, a Besztercei Progresul Gloriától és az Olimpia FC-től (Roghină) is erősített és a másodosztályba való feljutást tűzte ki célul. Pénteken komoly ellenállást tanúsítottak a szatmáriak elleni mérkőzésen, amit Csik Tibi nem vett zokon. “Ezen a mérkőzésen jól látszott, hol kell javítani a játékon, hogy ne érjen meglepetés minket Resicabányán” - mondta az FC Olimpia szakvezerője utalva az augusztus 29-i idénynyitó bajnoki mérkőzésre. Szerinte a jobb oldalon szenvedett a legtöbbet a csapat. Muntean gyenge formában volt, de ő egy kisebb sérülés miatt egy hetet pihent, talán ezzel is indokolható, hogy az ő oldalán könnyen volt sebezhető az Olimpia.”Az egész védelem mechanizmusa serceget pénteken. Ebből a mérkőzésből sokat tanulhatunk. Láttuk gyengeségeinket és hibáinkat, nem ismételhetjük meg ezeket Resicabányán” - folytatta a tréner, aki szerint a keretében már nem történik majd változás, habár az átigazolási időszak szeptember 7-én jár le. “Úgy tűnik, hogy maradunk ezzel a kerettel. Kevés a valószínűsége, hogy még lesz változás, habár van még idő leigazolni valakit” - folytatta.

A pénteki mérkőzés egyébként a hazaiak góljával kezdődött: a 3. percben Alexandru Taciuc használta ki Băican hibáját, a hálóőr ugyanis nem fogott meg egy kapura tartó gyenge labdát, a kipattanót pedig gond nélkül emelte a kapuba a szigetiek csatára. Hat perccel később egyenlített az Olimpia: Bura futott fel bal oldalon, az egyéni akciója végén pedig a 6-os széléről passzolt vissza Faur elé, aki közelről, zavartalanul vághatta a lasztit a kapuba. A folytatásban is a Tisza-partiak irányítottak, de elsősorban Băican bravúrjainak köszönhetően (aki két labdát a gólvonalról szedett ki) maradt a döntetélen állás.

A szatmári srácok hétfőig szabadot kaptak, majd napi 1-2 edzéssel készülnek Szatmáron péntekig, amikor elindulnak Resicabányára, ugyanis a Liga 2 2-es Csoportjának 1. fordulójában, jövő szombaton a Metalul vendégei lesznek.

Felkészülési mérkőzésen

Máramarosszigeti VSK - Szatmárnémeti FC Olimpia 1-1 (Taciuc 3. perc, illetve Faur 9. perc).

Olimpia: Băican - Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Takács, Villand, Chivari, Selagea, Bura, Faur. Játszottak még: Ciul, Opriș, Cădar, Rus, Lukacs, Roatiș, Bâgiu, Boștină.

Fotó: maramedia.ro