Kiestek az ifi röplabdázók a felnőtt élvonalból

2015.03.30 - 15:44

Véget ért a VSK nöi röplabdázóinak élvonalbeli szereplése, de ebben a felállásban még ifibajnokok lehetnek.

Az utolsó szettig harcoltak a élvonalba való maradásért a Szatmárnémeti VSK tizenéves röplabdázó lányai a Kolozsvári CSU elleni helyosztó mérkőzésen, de elvesztették a rájátszás negyedik meccsét, így kiesett a csapat az A1–osztályból. Hétfőn kétszer is felálltak hátrányból Adrian Pricop edző tanítványai, de az ötödik, döntő játszmában az ellenfél rutinja számított.

A VSK egyébként tavaly nyáron meghívást kapott az élvonalba, miután egy iaşi-i csapat nem vállalta az A1–osztályos szereplést. Az alapszakaszban sokáig a hatodik helyen állt a VSK, azonban az idegenlégiósok cserben hagyták a csapatot az első kisebb anyagi nehézség alkalmával. A 9. helyen zárta az alapszakaszt az együttes úgy, hogy az utolsó meccseken már a ifi játékosok álltak fel, a rutinos idegenlégiósok leléptek. A fiatal röplabdázók így is tisztesen, egyenlő ellenfélként harcoltak a kolozsváriakkal, egy meccset meg nyertek, ezért az ellenfél tisztességtelen módszerekhez kellett folyamodjon, hogy gáncsolja a VSK menetelését. Vasárnap nem tudott edzeni Kolozsváron a szatmári együttes, hétfőn pedig már elfogyott az erő. Hozzá kell tenni, hogy a Pricop–csapat, ugyanebben a felállásban a junior korosztályos bajnokságban tarolt, és a következő hetekben bajnoki döntőt fog játszani, ahol az aranyéremre is favorit.

Női kosárlabda, A1–osztály, rájátszás, a 9–12. helyért, 4. mérkőzés

Kolozsvári CSU – Szatmárnémeti VSK 3–2 (25:21, 16:25, 25:20, 23:25, 15:10). Összetettben: 3–1.