Kieső helyre került az Olimpia

2017.10.28 - 18:31

Egy félidőt játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia Váradszentmártonon szombaton, a másodosztály tizennegyedik fordulójának a mérkőzésén, így a vendéglátó Nagyváradi Luceafărul hét nyeretlen meccs után behúzta első győzelmét. A második félidőben ugyanis a bihariak akarata érvényesült a pályán.

Az első negyvenöt percben jól álltak a fiúk a pályán, így a hazaiak lövései nem találták el a kaput, vagy, ha mégis találtak egy rest, akkor az erőtlen lövéseket Florin Muntean szedte fel. A túlodalt viszont az Olimpia az első veszélyes helyzetből eredményes volt: Olivier Lusamba indítására Vasile Pop került kedvező helyzetbe, jobbról , közelről kilőtte Gakos kapujának hosszú sarkát (0–1).

Visszazártak a szatmáriak így a szünetig sikerült megtartanai az előnyt, viszont a fordulásnál az öltözőbe maradhatott a legénység, mert a váradiak azonnal egyenlíteni tudtak: az Olimpia játékosainak hibasorozata után Andrei Antohi elé került a labda, aki kapásból kilőtte Florin Muntean kapuját (1–1). Vérszemet kapott Cristian Dulca edző legénysége és folyamatos nyomás alatt tartották a szatmári védelmet. Nem sokáig bírták a legények a kialakult helyzetet, és a 61. percben elkövették azt a hibát, amiből az ellenfél megszerezte a vezetést jelentő találatot: egy szöglet, és Lusamba gyenge mentési kisérlete után Vlad Rusu 11 méterről rúgott laposan a kapuba (2–1).

Ritli Zoltán vezetőedző a szélen próbált frissíteni Chitaș és Achim pályára küldésével, viszont a játék gyorsítása helyett a két csere is visszazárt, így nem volt már veszélyes az Olimpia az ellenfél kapujára.

Ezzel az eredménnyel viszont az Olimpia visszacsúszott a kieső helyekre. Jövőhéten pedig jön a Temesvári Ripensia, amely új edzővel a kispadon megszakította a Dunărea Călărași tíz mérkőzés óta tartó hibátlan sorozatát. Ritli viszont kevésbé tart az ellenféltől, sokkal inkább aggódik azért, hogy meddig tudja tartanai a lelket a legénységében.

„Nem tudom, hogy mi lesz jövő héten, már a fiúk is nagyon el vannak keseredve. Nem érezzük már a támogatást. Eddig tartottam a lelket a fiúkba. Nincs mit felrójak nekik, mert szerintem Váradon is a legjobbat adták magukból. Kölcsönös a tisztelet, remekül dolgoznak. De nem tudom, meddig megy ez így” — panaszolta a szakvezető, majd a Luceafărul elleni meccsről is beszélt: „Az első félidőben taktikailag jól állt a pályán a csapat. A második félidő viszont teljesen a Váradé volt, de saját magunkat vertük meg: két hiba, két gól. Utána próbáltunk frissíteni a széleken, mert gondoltam, hogy kontrákba ismét meg tudjuk fogni őket. Viszont a támadójátékban nem volt kellő koncentráció, hogy tudjunk egyenlíteni” — folytatta Rilti.

Liga 2, 14. forduló

Nagyváradi Luceafărul – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (0–1)

Gólszerzők: A. Antohi (48. perc), V. Rusu (61.), illetve V. Pop (34.)

Luceafărul: Gakos – Bedea, Balea, A. Mutu, R. Trifu, Al. Dulca (Codoban, 63.), Ţegle, Chiş Toie (Dragu, 90.), Ban (Cuc, 90+2.), Antohi, V. Rusu. Edző: Cristian Dulca.

Olimpia: Fl. Muntean – Duruş, Hlinca, Cr. Munteanu, Brata, Villand, D. Muntean, Jurj (Vincze D., 87. perc), V. Pop (Achim, 63.), Miholca (Chitaş, 63.), Lusamba. Edző: Ritli Zoltán.