Kiesett a BL-ből a Videoton és a Steaua is, folytatás az EL-ben

2015.08.06 - 07:58

A hazai pályán elért 1–1-es döntetlen után világos volt, hogy a Videotonnak gólt kell szereznie a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának visszavágó mérkőzésén Boriszovban, a BATE elleni párharcban.

Mindezek ellenére szerda este a BATE-nak voltak ziccerei.Danilovics rengeteg bravúrt mutatott be, így a Vidi tudta őrizni a 0–0-át a szünetig. Aztán a 60. percben Kees Luijckx megkapta a második sárgáját, ezért idő előtt mehetett zuhanyozni, hátrányban hagyva a székesfehérváriakat. Danilovicsnak köszönhetően továbbra sem változott az eredmény, de a 82. percben már ő is tehetetlen volt, amikor a hazaiak középpályása, Nemanja Nikolics az ötös bal sarkától a hosszú sarokba bólintotta Makszim Zavnercsik ívelt labdáját (1–0).

Közben a Steaua a „belgrádi pokolban” próbálta kiharcolni a továbbjutást, sikertelenül. A vendéglátó Partizan már a 8. percben megszerezte a vezetést Babovic révén (1–0). A román csapat nem esett össze és 3 perccel később kiegyenlített Sulley Munir találatával (1–1). A 27. percben még csak a felső lécet találta el Tade, de a 33. percben Hamrun már eredményes volt (1–2). Papp újabb hibája után a második félidő elején Valera kellett közbelépjen, de csak szabálytalanul tudta megállítani az elfutó szerb játékost. Valerat kiállította a bíró, a szerbek pedig 11-est rúghattak, de Bozsinov a kapufát találta el. Tíz perccel később ismét Papp került főszerepbe, hiszen Jevtovic kapura tartó lövése a Steaua hátvédjén megpattanva változtatott irányt és Cojocaru már nem tudott menteni (2–2). Ezután támadott a Steaua, de nem tudta betuszkolni a labdát a kapuba, a másik oldalon viszont Zivkovic volt eredményes (3–2), majd a csereként beállt Trujic adta meg a kegyelemdöfést a hosszabbítás első percében (4–2).

A Videoton és a Steaua is elbúcsúzott a BL-től és az Európa Liga rájátszásában folytatják szereplésüket, amelynek sorsolását ma tartják.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágó

BATE Boriszov – Videoton 1–0 (Nikolics 82. perc; piros lap: Luijckx 60. perc – Videoton; továbbjutott: a BATE 2–1-es összesítéssel)

Partizan Beograd – Steaua 4–2 (Babovic 8. perc, Jevtovic 60., A. Zivkovic 70., Trujic 90.+1, illetve Muniru 11., Hamroun 33.; piros lap: Varela 48. – Steaua; tj.: a Partizan 5–3-as összesítéssel).