Kielégítő pont Tatrangról

2015.09.26 - 15:09

Döntetlent játszott az Olimpia a tatrangiak otthonában, de a szatmári legények kettőből csak egy tizenegyest értékesítettek. A Brassó megyei ellenfél megrágalmazta az Olit a meccs után.

Először szerzett pontot a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Tatrangon, de Csik Tibor vezetőedző szerint legénysége többet is kihozhatott volna a szombati bajnoki találkozóból: a sárga-kékek 2–2-t játszottak az Unirea otthonában az 5. forduló mérkőzésén.

Az esőáztatta mély pályán rendezett meccset sokkal jobban kezdte a szatmári alakulat, a hazaiknak az első negyed óra után tudtak ráhangolódni a mérkőzésre, de nem voltak veszélyesek Șuta kapujára, a vizes füvön pedig úgy potyogtak le a szatmári 16-oson belül, mint akiknek nincs erejük a lábukban. A 25. percben Faur indítása után Villand, egy kontra végén, vezetést szerzett az Olimpiának (0–1), viszont egy védelmi és kapushiba után az ifi Monea egyenlíteni tudott még a szünet előtt (1–1). A második félidő derekán a vezetést is megszerezték a tatrangiak a másik ifi, Vasiloi szerencsés gólja révén (2–1). Tíz perccel később egyenlíthetett volna az Olimpia, miután a resicabányai Dorian Micloşină játékvezető 11-est ítélt Selagea elkaszálása miatt (az Olimpia korábbi játékosa, Burlacu szabálytalankodott). Selagea lövését azonban védeni tudta Muţiu, így nem változott az állás, de a 85. percben, Şerban kezezése miatt újabb tizenegyeshez jutott a szatmári alakulat. Ezúttal a csapatkapitány Iuhas végezte el a pontrúgást, hibátlanul (2–2). Ez maradt a végeredmény is, de a találkozó után a hazaiak kifakadtak a bírókra, szerintük Micloşină több 11-est is megítélt volna az Olimpiának, ha a szatmáriaknak nem sikerült volna egyenlíteni. Sőt, azzal rágalmazták meg a szatmári együttest, hogy „megkente” a bírókat. „Nincs pénzük kifizetni a májusi mérkőzés alkalmával elfoglalt tatrangi szállást, de arra tudnak félretenni, hogy megvegyék a bírókat” — vélte Kiss József, Tatrang polgármestere, a fociklub elnöke.

Dan Bona, az Unirea vezetőedzője szerint a csapata érdemtelenül vesztett és a bírók befolyásolták az eredmény alakulását. Csik Tibi azonban elárulta, őt is meglepte, hogy idegenben két tizenegyest kapott a csapata. „Mindkét esetben egyértelmű volt a szabálytalankodás, de őszintén meglepett, hogy nem hunyt szemet ezek felett a bíró” — mondta a szatmári vezetőedző, aki úgy véli, hogy csapata többet érdemelt volna ebből a meccsből. „Az első félidő játéka alapján megérdemeltük volna a győzelmet. Ki kellett volna használjuk a helyzeteinket, ehelyett két hibával felhoztuk az ellenfelet. Továbbra is ajándékozzuk a vetélytársainknak a gólokat és ezek a gyerekes védelmi hibák nagyon bosszantanak” — nyilatkozta lapunknak Csik Tibi, aki aktív sportolóként a Steaua védelmének egyik alappillére volt. „Sokkal jobban örültem volna az egy pontnak az aradiak elleni hazai meccs után, és a mostani három egységnek” — folytatta az Olimpia trénere, aki már a következő bajnoki mérkőzésre is gondolt: „A következő fordulóban érkezik a Szászmedgyes, amely talán az első számú favoritja a csoportnak. Bízom benne, hogy addigra felszívják magukat a fiúk, és meglepjük az ellenfelüket.”

A 6. fordulóbeli találkozón az Olimpia Szatmárnémetibe fogadja a Szászmedgyesi Gaz Metant. A találkozót pénteken rendezik 16 órától.

Liga 2, 2-es Csoport, 5. forduló

Tatrangi Unirea – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–2 (1–1).

Gólszerők: Monea (42. perc), Vasiloi (65.), illetve Villand (25.), Iuhas (84. – 11-esből).

Unirea: Muţiu – Vlăsceanu, Burlacu, Şerban, Marin, Vasiloi (Bucur, 85. perc), Dâlbea, Minciună (Pastor, 89.), Petra (Chirciu, 46.), Monea, Coman. Vezetőedző: Dan Bona.

Olimpia: Şuta – Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Selagea, Villand, Takács (Rus, 66. perc), Lukacs, Bura (Ciul, 61.), Faur (Bîgiu, 68.). Vezetőedző: Csik Tibor.