Kézilabda: sima győzelem Temesváron a lányoknak

Nem kellett minden pontért lehajolniuk, mégis megtették: nagy különbséggel nyertek a Bega parti csapat ellen a szatmárnémeti kézis lányok. (Fotó: SzOVSK)
2024.04.22 - 13:27
Nagyarányú, 36–22-es győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata a LPS Banatul Temesvár elleni bajnoki mérkőzésen.

Április 21-én sima, tizennégy győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata a LPS Banatul Temesvár elleni bajnoki mérkőzésen, amit a felsőház 3. fordulójában játszottak a hétvégén.

17 gólos különbség

Ciprian Mărieș edző lányai határozottan álltak fel a sereghajtó elleni mérkőzésen, és esélyt sem adtak az ellenfelüknek. Az első percek után már 6–0-ra vezettek a lányaink, majd tíz gólra nőtt a fór a félidő feléig (16–6).

A vendégek még faragtak egyet a hátrányukból a szünetig (19–10), de fordulás után Mărieș tanítványai ugyanolyan határozottsággal játszottak, így tovább növelték az előnyt. Tizenhét gól volt a maximális különbség (31–14), a végén pedig 36–22-es állást mutatott az eredményjelző.
Ezzel a győzelemmel a csapatunk 6 ponttal őrzi negyedik helyét a csoport táblázatában.

Az Unirea következik

A következő mérkőzést április 28-án játssza majd az Olimpia VSK, amikor Nagyszentmiklósra utaznak a lányok, ahol a 3. helyen tanyázó Unirea lesz az ellenfél. A két csapatot két pont választja el a csoport táblázatában.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, FELSŐ HÁZ, 4-ES CSOPORT, 3. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – LPS Banatul Temesvár 36–22 (19–10)
Olimpia VSK: Ana Irimescu, Maribel Filimon (5 gól), Ariana Ionescu (8), Mara Marghitaș (9), Maria Secu (1), Denisa Doboș, Maria Peter (2), Ioana Greta, Patricia Cherecheș (4), Andrada Perța, Daniela Trif (1), Tamás Petra, Miriam Bumbuc (4), György Natalia (2), Iulia Paicu.
Edző: Ciprian Mărieș