Kézilabda: óriási csatában nyert itthon az Olimpia VSK

2024.10.14 - 16:03

Óriási csatát vívott a Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabdacsapata a junior II-es korosztályos bajnokság negyedik fordulójának szombati meccsén.

Ciprian Mărieș edző együttese október 12-én a szintén rutinos Zilahi AHC Valeria Motogna alakulatát fogadta az Ady Endre utcai Both Katalin sportcsarnokban.

Első félidő

A szatmári lányok a 11. percben 4–1-re vezettek, azonban öt perccel később már 6–5 volt az állás. A szilágyságiak egyszer vezettek (9–10), viszont a szatmári lányok fordítottak, és a szünetig egy gól előnyt is sikerült megőrizni.

Második félidő

Fordulás után lendületesen kezdtek Mărieș tanítványai, és hét perc alatt 11 gól különbséget ékeltek a két csapat közé (24–13).
Innen zárkózott fel valamennyire a szilágysági ellenfél, de két gólnál közelebbre nem sikerült érniük, végül maradt a három gólos különbség (33–30).

Ez volt az Olimpia VSK idénybeli harmadik győzelme, és ezzel a 4. helyen áll a H-csoport táblázatában.

Három hét pihenő következik, november 2-án pedig az Olimpia VSK a Besztercei LPS otthonában játszik majd.

Az Olimpia VSK másik junior, de III-as korosztályos csapata – amely két győzelemmel és egy döntetlennel a 2. helyen áll a P-csoportban – ezen a hétvégén szabadnapos volt, az 5. fordulóban, november 3-án pedig házigazdaként a harmadik pozícióban levő Szatmárnémeti LPS együttes ellen játszik.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, H-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Zilahi AHC VM 33–30 (14–13)
Olimpia VSK: Kanya Evelin, Teodora Pop, Ariana Ionescu (12 gól), Mara Mărghitaș, Maria Secu (2), Denisa Doboș, Maria Feneșan (1), Ioana Greța, Sabina Cherekeș (5), Maria Trif, Bâlc Henrietta, György Helga (6), Andra Oros, Maria Paicu (7).
Edző: Ciprian Mărieș