Kézilabda: két csapat két győzelem!

2024.09.30 - 08:20

A szatmárnémeti junior kézilabdás lányoknak a nagybányaiak és a kálmándiak „estek áldozatul” a hétvégén.

Nyertek a hétvégi mérkőzéseken a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior korosztályos női kézilabda-bajnokságban szereplő csapatai, így két forduló után a lányok veretlenek a csoportjaikban.

Junior II.

A junior II-es korosztályos csapat szoros meccsen tartotta otthon a két pontot, így Ciprian Mărieș edző tanítványai továbbra is százszázalékosak.

A szombati találkozón a Nagybányai CSS 2 csapatát fogadták idehaza. Az első félidőben végig a máramarosi ellenfél vezetett, a legnagyobb, négy gólos előnyt a 20. percben állították be (6–10).

Viszont a szatmárnémeti lányok a szünet előtti utolsó támadásból egyenlíteni tudtak (14–14), majd fordulás után gyorsan tettek még két gólt a két csapat közé (16–14). Innen már az Olimpia VSK irányított, és a 36. percben már öt gól volt az előny (21–16). Öt perccel a vége előtt viszont egyenlítettek a nagybányaiak (29–29), azonban a hajrá a miénk volt, és két góllal nyertek a lányok (32–30).

A mérkőzés legjobbja Ariana Ionescu volt, aki ezúttal 12 gólig jutott el.
A jövő héten a csapatunk Besztercére utazik, a Gloria elleni rangadóra.

Junior III.

A junior III korosztályos csapat is hazai pályán játszott játszott, a Kálmándi Kézisuli második csapatát fogadta.

Kibédi Adalbert és Nagy Flórián avasújvárosi, sárközújlaki, túrterebesi és kökényesdi tanítványai végig irányították a mérkőzést. Az első félidő legnagyobb különbségét a szünet előtt állították be (19–8), majd fordulás után huszonkettő is volt közte (33–11).

Az Olimpia VSK három pontot gyűjtött az eddig lejátszott két mérkőzésen, és a mostani, húsz gólos győzelmével a P-csoport élére állt.

A mérkőzés legjobbja a 11 gólt dobó Buja Barbara volt.

Jövő vasárnap Szatmárnémetiben játszik a csapatunk, ugyanis az ACS Atletik lesz az ellenfél.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagybányai CSS2 32–30 (14–14)
Olimpia VSK: Kánya Evelin – Teodora Pop, Ariana Ionescu (12 gól), Mara Mărghitaș, Daria Secu (1), Denisa Doboș, Maria Fenesan (6), Ioana Greța, Sabina Cherekeș (1), Maria Trif (1), Bâlc Henrietta, György Helga (6), Andra Oros (1), Maria Paicu (4).
Edző: Ciprian Mărieș

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR III, P-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Kálmándi Kézisuli 2 35–15 (19–8)
Olimpia VSK: Iványicki Laura, Miruna Gheorghe (2 gól), Geng Anita (3), Simpf Katlin (2), Emillia Marc (4), Burja Babara (11), Bartha Szabina, Tamás Tamara, Sebő Jázmin (1), Iványicki Paula (9), Cseh Vivien, Istvánfi Tímea (3), Bak Natália, Kovács Jázmin, Elek Zsófia.
Edzők: Kibédi Adalbert, Nagy Flórián

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: Oros harmadik lett, Dihenes hetedik

Jól szerepeltek a földharc-bajnokságon a szatmárnémeti reménység.

Futball: emberhátrányban rúgott gólokkal nyert az Olimpia VSK

Zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg a labdarúgó Liga 3 idényében a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapata.

Futball: aktuális Liga4 mérkőzések a megyében

A megyei bajnokság szombati és vasárnapi meccsei.