Kézilabda: Ismét a második félidő döntőtt

2012.10.07 - 17:18

A második félidő „meg van átkozva” a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának, ugyanis az utóbbi három bajnokit mind a második félórában vesztette el.

Így történt ez szombat délben Fogarason is, ahol az első félidőben nyújtott remek teljesítmény után a második játékrészben összeesett Nicolae Istrate edző legénységének a játéka, és sima vereséget szenvedett.

Mint ismeretes, a nyitányon, Nagyszentmiklóson négy góllal vezetett a VSK a szünetben, végül pontot kellett menteni az utolsó pillanatban, majd a jóval erősebb HC Argeş-sel egyenlők voltak fél óra után, de eggyel vesztettek a második félidőben.

A 3. etapban a házigazda Fogarasi HCM 15 perc után 9–3-ra vezetett, amikor magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a szatmári legények. A 20. percben már 9–9 volt az állás, majd az utolsó tíz percet 2–7-re nyerték meg. 11–16-os állásnál, a második félidő elején is hajtottak a VSK játékosai, de 12–18-as állásnál (34. perc) összeomlott a szatmári játék. Kiütött a fáradság, és a cserék sem hozták a várt játékot. A rutinosabb és frissebb hazaiak így lassan felzárkóztak, végül 29–24-re győztek és az idénybeli második sikerüket jegyezték. Ezzel szemben a VSK marad a nagyszentmiklósi egy ponttal, de talán szombaton sikerül majd a győzelmet is ünnepelni, akkor a Besztercebányai CSM látogat Szatmárnémetibe.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 3. forduló

Fogarasi HCM – Szatmárnémeti VSK 29–24 (11–16). VSK: Pogyină 17 védés, Cioroiu 5 – Oláh 12 gól (ebből 7 gól hétméteresből), Mateş 4, Jurj 3, Mureşan 3, Ciaca 2, Oşvat, Albu, Santeiu, Pop.